Studium

Jiří Mádl: naučilo mě to nebát se konfrontace

Na svůj věk je už docela velkým světoběžníkem. I přes své široce rozkročené zájmy a plány má o své budoucnosti jasno. Je otevřený, sebevědomý a nebojí se mluvit nahlas o svých názorech. Nejen tak lze popsat Jiřího Mádla, jehož jméno se v poslední době asi nejvíce skloňuje v souvislosti s předvolebním klipem „Přemluv bábu“.

číst více

V Praze mi chybí snad jen studentské městečko, říká studentka ze Slovenska

O studentce Janě Dorčákové, která pochází ze Slovenska, se rozhodně nedá říct, že by trpěla nedostatkem samostatnosti. Už na střední odešla od rodičů a bydlela na internátě. Postupné stěhování za studiem ji nakonec dovedlo přes Bratislavu až na Karlovu univerzitu do Prahy. Jak srovnává slovenské školství s tím českým, co jí v Praze chybí a jak se vyrovnala s pro ni úplně novým prostředím? Pozn. Článek byl aktualizován 28. 2. 2010 (kav).

Pět otázek pro… Ivana Pinkavu

Ivan Pinkava (nar. 1961) patří dnes k nevýraznějším postavám české fotografické scény. Jeho záliba ve fotografii ho v 80. letech přivedla až na pražskou FAMU, kde úspěšně absolvoval obor Umělecká fotografie. O svých studijních létech říká: „Byla to skvělá zkušenost ve velmi neskvělé době“.

číst více

Škola mě naučila dívat se a vidět, říká absolventka FaVU

Mladá malířka Věra Kotlárová-Chovancová dokončila své studium na FaVU VUT v Brně teprve před čtyřmi lety, ale od té doby stihla uspořádat už několik skupinových i samostatných výstav. Umělecké kariéry s nejistou budoucností se nebojí, protože se řídí heslem „co nic nestojí, za moc nestojí“…