Studentský život

Rozhovor: studium marketingu je ideální skloubit s praxí

Pracovat při škole, nebo si naplno užívat studentského života? Rozhodnutí, které řeší mnoho vysokoškoláků. Přečtěte si, co vám práce vezme, ale také dá.

číst více

Jak přežít ve studentské kapele

Přes den můžete být vzorným studentem chemie, večer házíte hlavou na pódiu. Studium na vysoké škole je možná nejlepší čas na založení kapely, ať už chcete hrát ska, death metal nebo mít vokální soubor. V tomto článku vám přinášíme rozhovory s kapelami ze všech tří žánrů.

Z vesnice do Prahy

Míša s Vláďou vyměnili vesničky o několika stovkách obyvatel za Prahu. Kvůli studiu práv na Univerzitě Karlově odjeli stovky kilometrů od rodin a rodné vísky. Jaký pro ně byl přesun z místa, kde dávají lišky dobrou noc, do rušné metropole?

číst více

Kuřata na privátě, páv na kolejích

Co s domácím mazlíčkem, když odcházíte na studia? Chov domácích zvířat se s vysokoškolským životem zdánlivě neslučuje. Zkušenosti z praxe ale ukazují opak.

číst více

Brno vs. Praha – kde se lépe studuje?

Co je lepší – Brno, nebo Praha? Otázka zapeklitější snad víc než ta o původu člověka. Rozhodování mezi těmito dvěma městy také řeší mnoho budoucích vysokoškoláků. Abychom se vám pokusili usnadnit výběr, zeptali jsme se studentky pražských práv Terezy a studenta brněnských práv Martina, jak jsou se svou volbou spokojeni.

číst více

Reportáž: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o spolubydlení

Chystáte se na vysokou školu a zatím nevíte, kam složíte hlavu? Koleje jsou pro vás moc neosobní, dojíždět nechcete, na samostatné bydlení nemáte peníze? Tak vezměte několik kamarádů, sbalte si doma svých pár švestek a vydejte se spolubydlet. Jak uvidíte v následující reportáži, může to být velká zábava.

Proměna 60leté karty ISIC

Vlastníme ji asi všichni. Buď ji pravidelně používáme, nebo nám leží v šuplíku jako vzpomínka na studentská léta. Zelená kartička, se kterou se prokazujeme jako studenti po celém světě. A letos slaví 60 let.

číst více

Studentský účet: který je pro vás nejvýhodnější?

Přechod ze střední školy na vysokou přináší celou řadu nových povinností i zkušeností. Často se mluví o „stavění na vlastní nohy“ a myslí se tím „zkus vyjít s penězi sám/sama“! S tímto úkolem vám můžeme pomoci. Nahlédněte do našeho přehledu studentských účtů a naučte se, na co si dávat pozor. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 7. 2013 (lč))

Která VŠ je uvnitř nejkrásnější? Porovnání nabízených prostorů pro studenty

Není úplně běžné vybírat si vysokou školu podle toho, jaké prostory nabízí studentům, případně podle toho, jak vypadá knihovna nebo chodby. Přesto je to důležité. Považte, že v daných prostorech budete trávit tři až pět let života. A nejen to – škola, která vychází vstříc studentům svými prostory, jim bude vycházet vstříc také v jiných věcech. (Pozn.: Článek byl 15. 1. 2014 aktualizován. (lč)))

Pozvánka na setkání studentů VŠ – dobrovolníků