Student v zahraničí

Studium ve Vídni – prestižní univerzity kousek od domova

Stále ještě přemýšlíte, zda vysokoškolské studium absolvujete doma či v zahraničí? Kateřina Macháčová se rozhodla pro Vídeň. A po téměř roce studia říká: „Jazyk je podmínkou, bez plynulého vyjadřování, ale hlavně bez bezproblémového porozumění není šance se chytit.“

Aneta Štefánková: na Work & Travel jde spíš o zážitky než o peníze

Plánujete-li v létě vyjet někam do zahraničí a zároveň byste si chtěli vydělat přes prázdiny nějaké peníze, můžete popřemýšlet o programu Work & Travel. Ten umožňuje zájemcům několika týdenní práci v zahraničí a následné cestování po dané zemi. O zážitcích a zkušenostech, které člověk může během takových prázdnin zažít, jsme si povídali se studentkou žurnalistiky Anetou Štefánkovou.

číst více

Kde hledat brigádu v zahraničí

Chcete-li pracovat o letních prázdninách v zahraničí, máte nejvyšší čas začít jednat. Díky vstupu České republiky do EU se věci zjednodušily a nepotřebujete pracovní povolení. Proto každoročně vyráží mnoho českých studentů do ciziny, kde nalézají uplatnění hlavně jako dělníci, barmani, číšníci a na farmách jako sběrači. Půjdete-li štěstí naproti, máte šanci najít i zajímavější brigádu. (pozn.: článek byl 27. 4. 2014 aktualizován (lč))

Na medicínu do Německa

Čím se liší české nemocnice od německých špitálů, přiblíží Zuzana Fajfrová. Studentka medicíny z Karlovy univerzity vycestovala s Erasmem na půl roku, ale u našich západních sousedů se jí zalíbilo natolik, že si pobyt prodloužila o stáž.

číst více

Což takhle s Erasmem na východ?

Když se řekne Erasmus, vybaví si většina studentů Německo, Španělsko či Anglii. Vendula Karásková z Masarykovy univerzity ale vyrazila do Litvy a Erasmus v Pobaltí po této zkušenosti vřele doporučuje.

Jak studovat ve Francii

Francie je země vína, sýrů, gotických katedrál, ale také vědy. Studium ve Francii je pro Čechy poměrně dobře dostupné a od různých evropských institucí je možné získat také finanční podporu. Ať chcete odjet do Francie na rok, nebo na tři, zkušeností jistě litovat nebudete. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Anketa: co si čeští studenti myslí o počtu Slováků na našich školách?

Na českých univerzitách studuje stále více zahraničních studentů. Více než dvě třetiny z nich tvoří Slováci, kteří v České republice mohou studovat za stejných podmínek jako Češi. Co si o tom myslí čeští studenti?

číst více

Chci studovat v USA. Jak na to?

Pestrá země plná možností, prestižní univerzity, přátelské vztahy mezi studenty a pedagogy, štědrá stipendia, jiný životní styl – sníte i vy svůj „americký sen“ o studiu za oceánem? Poradíme, jak si ho splnit. (Pozn. Článek byl dne 9. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Studium češtiny v Německu. Proč ne?

Studentka bohemistiky a religionistiky na Masarykově univerzitě v Brně, Bc. Hanka Březinová (24), si s námi povídala o tom, jaké to je studovat češtinu v zahraničí a proč Erasmus nemusí být jen o nekonečných večírcích.

číst více

Vydejte se do Slovinska na Bussines Hive!

Slovinská studentská organizace Management Group zve všechny zájemce z řad studentů na pětidenní projekt Business Hive. Jde o jedinečnou příležitost vyzkoušet si výzvy skutečného světa obchodu a získat tak cenné praktické zkušenosti bez jakéhokoli rizika. Studenti se také mohou setkat s potenciálními budoucími zaměstnavateli. Studenti budou pracovat v malých mezinárodních týmech, které budou mezi sebou soutěžit v zadaných kategoriích. Členové …