Student v zahraničí

Mentalita Australanů je úplně jiná, říká Pavel Leitgeb po studiu u protinožců

Obchodní zástupce Pavel Leitgeb (36) si splnil sen. Nechal práce a odjel do Austrálie studovat angličtinu. Původně půlroční pobyt se protáhl na téměř dva roky.

číst více

Přehled nadací, které poskytují zahraniční stipendia

Málokterá rodina si může dovolit financovat studia svých ratolestí na prestižní zahraniční univerzitě. Výjimečně nadaní studenti mají šanci získat stipendium a hodit finanční starosti za hlavu. Na které nadace je možné se obrátit?

číst více

Před magistrem na stáž do Hongkongu

České firmy zatím na poptávku po stážích nestačí. A tak někteří Češi jezdí za pracovními zkušenostmi za hranice republiky. Šárka Dillingerová (24) se tak dostala až do Hongkongu.

číst více

Netradiční formy práce v zahraničí: WWOOFing, workcamp

Chcete se podívat do zahraničí za minimální náklady? Toužíte po netradičním dobrodružství? Nebojíte se práce a rádi pomáháte? Jestli jste odpověděli pokaždé ano, je pro vás WWOOFing a workcamp jako stvořený.

Veronika Heczková: Kamerun mi změnil život

Po skončení studií chtěla Veronika Heczková někam vyrazit. Když si všimla inzerátu hledajícího učitele do pralesa, chytla příležitost za pačesy a vyrazila učit do kamerunských hor. Ani po návratu do vlasti na „své“ děti nezapomněla. V rámci doktorského studia připravuje studijní osnovy pro školu v Kedjom-Keku.

číst více

Jak se připravit na skype pohovor

Pracovní a studijní pohovory nemusí nutně probíhat tváří v tvář. Obzvlášť pokud si hledáte uplatnění v zahraničí. Mezi nejpopulárnější způsoby komunikace na dálku patří videochat přes Skype. Připravili jsme několik užitečných rad, jak při něm uspět.

číst více

Stipendium na prestižní zahraniční univerzity

Nadace Zdeňka Bakaly poskytne deset milionů korun motivovaným studentům a zaplatí jim studium na prestižní zahraniční univerzitě. Nadace žádný studijní obor předem nevylučuje ani neupřednostňuje. Přihlášky do programu SCHOLARSHIP je možné podávat do 15. května 2013. Tento termín je nastaven zejména pro nadějné studenty, kteří o studiu na kvalitních univerzitách uvažují, ale obávají se, zda na to budou …

Problémy s financováním programu Erasmus

Každoročně mohou díky populárnímu vzdělávacímu programu Erasmus vycestovat tisíce českých vysokoškoláků a zaměstnanců univerzit do zahraničí. Jenže Erasmu, mezivládnímu programu při Evropské unii, reálně hrozí nedostatek peněz. Co by to znamenalo pro jeho fungování a především pro studenty?

číst více

Lucie Kroupová o work and travel – hlavně být co nejvíc mezi místními

Lucie Kroupová, studentka posledního ročníku Vysoké školy obchodní v Praze, odložila státnice a vydala se do Spojených států v rámci programu Work and Travel.

číst více

Živé sochy – netradiční brigáda v zahraničí

Plahočení na poli, plení záhonků nebo noční směna v továrně, to jsou typické letní brigády vysokoškolských studentů v zahraničí. Najdete-li odvahu předstoupit před dav, můžete zažít vskutku netradiční prázdniny. Václav Š. si na cestování po Evropě vydělával jako živá socha.