Přípravné kurzy

Nevzali vás na VŠ? Jsou tu další možnosti

Přijímačky někdy prostě nevyjdou tak, jak by si člověk přál. A najednou je tu tolik volného času – co s ním? Možností, jak vyplnit rok do dalších přijímaček, je spoustu, jen je třeba si dobře vybrat. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 2. 2014 (lč))

číst více

Jak na soft skills? Studujte i mimo školní lavice!

I když se v souvislosti s vyhlídkami na úspěšně složenou maturitou nebo zkoušky na vysokou nejčastěji skloňují přípravné kurzy, nejde o jediný druh mimoškolního vzdělávání, který může budoucím maturantům pomoci v těchto oblastech uspět. Během celého roku se mohou zúčastnit i řady jiných aktivit.

číst více

Na vysokou s online testy

Ne všem vyhovuje práce s počítačem, ne každému se dobře učí ze svítícího monitoru. Někteří studenti však dávají přednost právě e-learningu před klasickou formou studia nebo tuto možnost kombinují s přípravou z učebnic.

číst více

Byly vypsány nové termíny pro přípravné kurzy SOKRATES!

Těm, kdo uvažovali o přípravném kurzu na vysokou školu, ale nestihli se přihlásit včas, se naskýtá druhá šance. Institut SOKRATES vypsal nové termíny vybraných intenzivních přípravných kurzů, které začínají ještě v březnu 2013. Otevírány jsou v Brně a Ostravě. Nové termíny se týkají jak komplexních, tak speciálních kurzů. Do některých kurzů je navíc možné se stále ještě přihlásit …

Na vysokou s Nápovědníkem, Průpravníkem a Kompasem

Vzdělávací agentura Kurzy-Fido.cz je známá kvalitou kurzů a inovativními přístupy k výuce. Kurzy TSP MU (testy studijních předpokladů Masarykovy univerzity) pořádanými od Prahy přes Havlíčkův Brod, Brno, Bratislavu až po Košice projde každoročně několik stovek studentů. Z Fida pak míří na nejrůznější fakulty MU, zejména na Právnickou, Ekonomicko-správní a Filozofickou. Zeptali jsme se proto hlavního lektora TSP MU a zakladatele Kurzů-Fido.cz Vzdělávací agentura Kurzy-Fido.cz je známá kvalitou kurzů a inovativními přístupy k výuce. Kurzy TSP MU (testy studijních předpokladů Masarykovy univerzity) pořádanými od Prahy přes Havlíčkův Brod, Brno, Bratislavu až po Košice projde každoročně několik stovek studentů. Z Fida pak míří na nejrůznější fakulty MU, zejména na Právnickou, Ekonomicko-správní a Filozofickou. Zeptali jsme se proto hlavního lektora TSP MU a zakladatele Kurzů-Fido.cz Martina Víty na novinky v letošním školním roce.

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

Na podzim mnozí zasedají naposledy do školních lavic na střední škole. Čeká je téměř roční příprava na maturitu a také na přijímací zkoušky na vysokou. Někdo volí přípravu individuální, jiní dávají přednost přípravným kurzům. Ale podle čeho vybírat?

Jarní přípravné kurzy na VŠ

Příprava ke zkouškám a následnému studiu na vysoké škole asi nikomu nepřipomíná procházky rozkvetlým parkem. Zvlášť ne, pokud část svých paměťových buněk musí člověk obětovat ještě přípravě na maturitu. V takovou chvíli je možná nasnadě využít nabídky některého z přípravných kurzů, které by mohly pomoci. Na jaře jsou v nabídce zejména ve „zrychlené“ formě.

číst více

Jak se připravit na přijímačky? Radí lektor přípravných kurzů

Přijímací zkoušky jsou v mnoha ohledech důležitější než maturita, protože na jejich výsledku záleží dost možná celé vaše další životní směřování. Jak se na ně co nejlépe připravit? Nechte si poradit od Martina Víty, dlouholetého lektora kurzů OSP a TSP. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Jak zvýšit šance na přijetí

Podle Národního ústavu odborného vzdělávání si dnes většina českých středoškoláků podává přihlášku na vysokou školu. Zájemců je hodně, ale jen někteří jsou vyvolení. Přečtěte si několik rad, jak jít štěstí naproti. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

A je to tady. Školní rok začíná, maturita na krku. A kdyby jen to. Ke všemu člověka ještě čekají přijímací zkoušky na vysokou. Pokud už víte, na jakou školu v únoru pošlete přihlášku, můžete se postupně na vstupní zkoušky začít připravovat. Jednou z možností jsou přípravné kurzy. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).