Práce v zahraničí

Delší pracovní víza by mohla do Británie přilákat více studentů

Zahraniční studenti mohou aktuálně ve Velké Británii studovat dva roky po dokončení studia. Nedávný průzkum však ukázal, že delší pracovní víza by do země přilákala více zahraničních studentů. Po změně nyní volají i britské školy. Pracovní víza na dva roky zavedla Británie po nátlaku univerzit teprve loni v červenci. Rektoři tamních škol ale chtějí, aby se …

číst více

Čtvrtina absolventů medicíny nezačne pracovat v českém zdravotnictví

Během posledních tří let medicínské obory vystudovalo přibližně 1200 až 1300 vysokoškoláků. Sekce mladých lékařů České lékařské komory (ČLK) nicméně uvedla, že 25 až 30 procent absolventů nezažádalo o povinné členství v komoře. Z tohoto důvodu nemohou pracovat v českém zdravotnictví. Nejpravděpodobnější je teorie, že buď začali pracovat mimo obor, nebo vyjeli pracovat do zahraničí. Tomu nahrává i skutečnost, …

číst více

Nováček mezi stážemi. Vycestujte do Izraele!

Výběrové stáže v Izraeli startují. V rámci pilotní fáze programu Czech-Israeli Innovation Internships navštíví zemi jeden student a čtyři studentky. Cílem programu je umožnit českým vysokoškolákům poznat izraelskou vědu a tamní startupy. Další studenti budou mít možnost účastnit se stáže už příští rok. Výběr účastníků pilotní fáze programu probíhal na základě doporučení členů vědecké rady Nadačního …

číst více

Student v zahraničí aneb Léto s omezeným rozpočtem

Prázdniny jsou tady a s nimi touha vyrazit k moři. Nebo do hor. Prostě pryč, aspoň na pár dnů. Se studentským rozpočtem to ale vždycky jednoduché. Poradíme vám, co vykouzlit i s minimem peněz. DO 5 000 KČ Pro dobrodruhy Nízké rozpočty byly vždycky pro dobrodružné povahy lehkou výzvou a snadno zdolatelnou překážkou. Můžete vyrazit …

číst více

Odmaturoval jsem až teď – a co dál?

Konečně máte odmaturováno. Ale co teď? Jestli se vám zdá, že život po maturitě neexistuje, čtěte dál. Přesvědčíme vás, že nejlepší věci jsou teprve před vámi!

číst více

Léto mezi gejzíry

„Islanďani jsou vstřícní a féroví,“ říká studentka Vyšší odborné školy publicistiky Albína Mrázová (22), která se rozhodla strávit léto na Islandu. A to nejen mezi gejzíry a vodopády, ale hlavně u koní, v zemi, kde v létě prakticky nezapadá slunce a i o půlnoci je tam světlo jako ve dne.

číst více

Diskuze o práci v USA

Zvažujete letní práci ve Spojených státech? Pak si nechte poradit od odborníků, jak na to, jaká je nabídka a čeho se případně vyvarovat. Diskuzi pořádá Americké centrum (Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana, Praha 1 – Malá Strana) a uskuteční se 25. února 2015 v čase 17:30 – 18:30 hod. Prezentaci a následnou diskuzi povedou pracovníci konzulárního oddělení. Uskuteční se …

číst více

USA vypadají jako z filmů od Tarantina

Liší se život ve Spojených státech amerických o tolik od toho v České republice? Jací jsou vlastně Američané a jaké to je pracovat denně ve fast foodu? Na tyto a mnohé další otázky hledá během letní brigády „za velkou louží“ odpověď jednadvacetiletá studentka žurnalistiky Tereza Nyirendová.

číst více

Poznejte krásy nezávislého cestování

Proč sedět doma na zadku, když v létě můžete projezdit pořádný kus světa. Nemusíte se ani topit v penězích. I s minimálním rozpočtem se můžete stát cestovatelem. Jak na to? (pozn.: článek byl aktualizován 27. 4. 2014 (lč))

číst více

Z CERNu do Japonska a zpět

Martin Bodlák (25) vystudoval na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské obor Aplikace softwarového inženýrství, teď se zde připravuje k získání titulu Ph.D. Už na bakalářském programu se začal zajímat o návštěvu CERNu – Evropské organizace pro jaderný výzkum se sídlem v Ženevě. Z týdenního pobytu s brzy stala práce, Martin už v CERnu působí přes dva roky. Co mu taková nevšední zkušenost přinesla se dozvíte v následujícím rozhovoru.

číst více