Filozofická fakulta

“Nebojte se studium o rok odložit”, radí ředitelka pedagogicko-psychologické poradny

Termín podávání přihlášek na většinu vysokých škol už klepe na dveře a vy stále nevíte, jaký studijní obor si vybrat. O tom, jak se s takovým problémem vyrovnat, jsme si povídali s paní Helenou Hudečkovou, ředitelkou Pražské pedagogicko-psychologické poradny.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Psychologie

Studium psychologie je pro spoustu lidí vysněnou budoucností. Splnit si tento sen mohou dnes studenti na několika různých fakultách. Každá z nich má trošku jiné zaměření, formu studia nebo uplatnění. Podívejte se, co nabízí ta která z nich. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 1. 2014 (kav).

číst více

Anketa: Ve kterém městě se nejlépe studuje?

Nejen kvalita výuky hraje roli při podávání přihlášek na vysokou. Uchazeči hodnotí také pohodlí daného města a jeho studentské zázemí. Proto jsme se zeptali studentů z různých měst, jak se jim v jejich městě žije. Zajímalo nás prostředí v Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Pět otázek pro… Ondřeje Lišku

Ondřej Liška je český politik a předseda Strany zelených. V letech 2007–2009 zastával funkci ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Hovoří plynně anglicky a německy, ale domluví se i francouzsky, rusky a italsky. Přednášel na zahraničních univerzitách, veřejných a odborných fórech. Je spoluzakladatelem nu-jazzové kapely Lesní zvěř.

Speciál O OBORECH: Teorie interaktivních médií

Když někomu řeknete, že studujete teorie interaktivních médií, často nebude vědět, o co vlastně jde. Facebook, Youtube nebo počítačové hry přitom spoluutváří svět většiny z nás. A právě takzvanými „novými médii“ se tento obor zabývá.

Začal 21. ročník Letní školy slovanských studií

Celkem 44 zájemců převážně z evropských zemí se účastní 21. ročníku tradiční Letní školy slovanských studií, která byla zahájena v pondělí 20. 8. 2012. Letní škola organizovaná Ústavem bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity potrvá do 7. září 2012.

Pět otázek pro… Barbaru Nesvadbovou

Barbara Nesvadbová je jednou z předních českých spisovatelek a novinářek. Do podvědomí mnohých lidí se dostala svými osobitými názory. Ve svých knihách se s oblibou strefuje do mužského plémě. Jejím posledním literárním počinem je kniha Borůvky, která vyšla nakonci roku 2011.

číst více

FF UK zve talentované středoškolské studenty na své stáže

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (FF UK) ani v létě nespí a zve všechny nadané středoškolské studenty na některou ze svých vzdělávacích akcí. Těmi jsou letní kurz „Léto s FF UK“ a odborné stáže nazvané jako „24 hodin s FF UK“. Léto s FF UK Kurz „Léto s FF UK“ proběhne od 27. do 30. srpna 2012 v Praze, přímo v prostorách hlavní budovy FF UK …

Pět otázek pro… Petra Vichnara

Petr Vichnar je znám jako hokejový odborník a komentátor. Dlouholetý člen sportovní redakce České televize se specializuje také na krasobruslení, házenou, vodní slalom, sjezdové lyžování a zápas. Pamětníci si jistě vzpomenou na jeho moderování zábavného soutěžního pořadu Hry bez hranic. Sport provázel Petra Vichnara už na vysoké škole.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informační studia a knihovnictví

Zajímá vás práce na počítačích, ale víte, že klasické IT obory vám nic neříkají? A co takhle vyzkoušet obor, který spojuje informační technologie a knihovnictví? Nabízí ho Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně a Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě.