Cizí jazyky

Maturitu mám za sebou. Co dál?

Ať už jste maturitu zvládli úspěšně či nikoli, máte ji už za sebou, a právě teď uvažujete nad tím, co bude dál. Jestliže se ještě nechcete zařadit mezi pracující populaci a chcete dál rozšiřovat své vzdělání, nabízíme stručný přehled všech možností, který vám pomůže s rozhodováním. ROZŠIŘTE SVÉ VZDĚLÁNÍ V OBORU Státní vysoké školy – největší …

číst více

Jak vybírat jazykový kurz v zahraničí

Na intenzivním jazykovém kurzu v zahraničí je možné naučit se za dva týdny tolik, kolik doma za půl roku v jazykové škole. Nabídka jazykových kurzů je široká, není však snadné vybrat z nich ten nejvhodnější. (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého opakování nenaučíte. Útěchou vám může být to, že se vám tahle dřina jednou vyplatí, protože jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů a mnoha zaměstnavatelům už „jen“ angličtina nestačí.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pedagogické obory na soukromých VŠ

Při pohledu na nabídku českých soukromých vysokých škol narážíme nejčastěji na ekonomické, politologické, případně právnické obory nebo na programy zaměřené na marketingovou komunikaci. Ale ani ti, kdo by jednou chtěli stát za katedrou a předávat své vědomosti ostatním, nemusejí zcela zoufat – pedagogické obory pro ně u nás nabízejí tři soukromé školy. Pozn. Článek byl 11. 5. 2016 aktualizován.

číst více

Chci rozcestovat mladé Čechy

Takový cíl si dal Lukáš Kerhart, sedmadvacetiletý rodák z Moravskoslezského kraje, který objíždí střední a vysoké školy po celé ČR a motivuje studenty k dlouhodobějším pobytům v zahraničí. Sám navštívil 30 zemí a 5 let v různých zemích žil. O svých zkušenostech napsal i knihu Cestování – nejlepší životní investice, ve které se snaží mladým lidem přiblížit, jak jim může pobyt v cizí zemi pomoci v nalezení budoucí profese či ve startu kariéry.

číst více

Rok v Číně mi změnil pohled na život

„Žít v rozvojové zemi je fantastická zkušenost, která ale není úplně zadarmo,“ říká česká studentka Sue Nguyen (26) poté, co absolvovala roční studium oboru čínský jazyk a kultura na Sichuan University v čínském městě Čcheng-tu. Kulturní šok, škola, čínština i škola života, tak by se dal charakterizovat její pobyt v zemi s nejrychleji rostoucí ekonomikou světa. Po návratu do Čech si více cení věcí, které na první pohled považujeme za samořejmost.

číst více

Studujte v Česku, zn. anglicky!

České vysoké školy nabízejí desítky oborů v angličtině. Podívejte se na některé z nich a přečtěte si zkušenost jednoho ze studentů.

číst více

Nové bakalářské obory na UP – přihlášky do 14. června!

Filozofická fakulta Univerzity Palackého (UP) vyhlásila dodatečné zařazení dvou oborů do přijímacího řízení pro rok 2015/2016. Jedná se o tyto obory: Korejština pro hospodářskou praxi – prezenční bakalářské jednooborové studium Němčina se zaměřením na tlumočení a překlad – prezenční bakalářské jednooborové studium. Zájemci o studium si mohou podat elektronickou přihlášku do 14. června 2015. Podmínky přijetí pro oba obory najdete v katalogu …

číst více

Studujte v zahraničí – přihlaste se teď

Chcete studovat v zahraničí a Erasmus je vám málo? Přihlaste se na některou ze zahraničních univerzit!

číst více

75 procent absolventů VŠ získává praxi již během studia

Podíl absolventů českých vysokých škol, kteří již během studia realizovali praxi ve svém oboru, roste. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment. Meziroční nárůst činí 8 %. Hlavní podíl na tom má vyšší motivace studentů najít si v budoucnu dobré pracovní uplatnění. To je na předchozí doložené praxi často velmi závislé, protože ji vyžaduje většina zaměstnavatelů. Praxi …

číst více