Brigády

Tip na léto: dobrovolnická práce v Severním Irsku

Veronika Matoušová strávila tři měsíce jako dobrovolnice prací s postiženými lidmi v Severním Irsku. Jaké to je pracovat v rámci komunity Camphillského hnu­tí?

Na brigádu do USA: Tři měsíce plavčíkem v Texasu

Láká vás vyrazit do světa, procvičit si jazyk, trochu cestovat a ještě si přivydělat? Zuzana Švajgrová se rozhodla takovou zkušenost získat. „Pracovat do zahraničí bych jela rozhodně znovu a všem to doporučuji,“ říká o své tříměsíční kariéře plavčíka v Houstonu.

číst více

Absolventi.cz – spolupráce škol, firem a studentů

Asociace studentů a absolventů (ASA) představila novou informačí platformu Absolventi.cz, určenou pro komunikaci absolventů se svými školami, studenty i zaměstnavateli. V tuto chvíli již na portálu Absolventi.cz působí 16 veřejných i soukromých vysokých škol a 28 středních a vyšších odborných škol. Absolventi zde mohou komunikovat mezi sebou nebo sledovat novinky ze světa vysokých škol či informace o nabídkách práce a brigád. …

číst více

Přijali mě na VŠ. Co teď?

Na stole vám leží ze schránky čerstvě vytažený dopis o přijetí na vámi vybranou vysokou školu. Co vás teď čeká? Na co je třeba se připravit? Co dělat, pokud vás přijali na více škol? Čtěte. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

číst více

Workcampy – dobrovolnická práce i zábava

Máte v létě dva týdny volné a nevíte, co s nimi? Chtěli byste se podívat do zahraničí, ale neláká vás vidina dovolené proležené na pláži plné řvoucích turistů? Chcete se setkat s lidmi z různých koutů světa a zároveň udělat něco prospěšného? Jestli ano, zvažte účast na workcampu.

číst více

Brigáda či praxe na léto? Začněte hledat co nejdřív!

Pro mnohé z nás je léto ještě daleko. Dělí nás od něj nekonečné přípravy a učení, maturita či zkouškové období. Pokud ale od prázdnin očekáváte kromě zábavy a odpočinku i nějaké vydělané peníze či cenné zkušenosti, doporučujeme začít s hledáním brigády či praxe co nejdřív!

číst více

Pomůže studium na VŠ při hledání brigády?

Jak už jste se mohli na našich stránkách dočíst i se sami v praxi přesvědčit, letošní rok brigádníkům rozhodně nepřeje. Hledají se lidé stále zkušenější, specializovanější a schopnější. VysokéŠkoly.cz zajímalo, jestli mají hledání příležitostné práce snazší vysokoškoláci. A pokud ano, jaké výhody jim studium v tomto případě poskytuje? Pozn. Článek byl 11. 3. 2012 aktualizován (kav).

číst více

Letní praxe v médiích – mnoho zkušeností a prázdná kapsa

I když je ještě škola v plném proudu, není na škodu už teď zapřemýšlet, co s volným časem prázdnin. Většina studentů se bude snažit najít brigádu a zaplnit tak alespoň částečně onu nikdy se nezmenšující hlubokou díru v rozpočtu. Proč ale nespojit příjemné s užitečným? Co si takhle zajistit na léto praxi? Přinášíme rady, jak získat přes léto praxi v médiích a co od ní můžete očekávat.

číst více

Vysoká škola a modeling. Proč ne?

Jana Měsíčková (22) pracuje od šestnácti let jako modelka. Žila v Miláně, Paříži, Londýně, Tokiu a dalších zemích. Přesto přitom stihla vystudovat gymnázium. Po maturitě cestovala a pokračovala v práci. Nyní již druhým rokem studuje obor Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě Praha.

číst více

Jak se vyhnout děsivé brigádě aneb Když zmizí kancelář

„Vydělala jsem si teoreticky hodně, akorát už není, kdo by mi zaplatil,“ říká se smutnou ironií v hlase Karolina Dohnalová, studentka Masarykovy univerzity. Stejně jako mnoho jiných studentů sháněla brigádu, aby si vydělala peníze potřebné na studium. Když zaměstnání konečně našla, ani ve snu by ji nenapadlo, co ji čeká.