Brigády

Kde hledat brigádu v zahraničí

Chcete-li pracovat o letních prázdninách v zahraničí, máte nejvyšší čas začít jednat. Díky vstupu České republiky do EU se věci zjednodušily a nepotřebujete pracovní povolení. Proto každoročně vyráží mnoho českých studentů do ciziny, kde nalézají uplatnění hlavně jako dělníci, barmani, číšníci a na farmách jako sběrači. Půjdete-li štěstí naproti, máte šanci najít i zajímavější brigádu. (pozn.: článek byl 27. 4. 2014 aktualizován (lč))

Jak si přivydělat? Zkuste doučování

Doučování je pro studenty ideální brigáda. Člověk sám se při něm ledacos naučí, dostane slušně zaplaceno a většinou ho samotného taková práce baví. Doučovat se dá téměř cokoliv. Jak ale takovou brigádu sehnat?

číst více

Brigáda přímo ve škole? Nic nemožného

Většina vysokoškoláků dříve nebo později začne přemýšlet, kde si na studia přivydělat. Najít si brigádu, která přímo souvisí s vaším studijním oborem, je přitom to nejlepší, co můžete udělat.

číst více

Novela zákoníku práce se dotýká i pracovních dohod

Dohoda o provedení práce nově s platbou pojistného Jednou z nejčastěji uzavíraných smluv mezi pracovníky z řad studentů bývá dohoda o provedení práce. Tato smlouva je velmi výhodná zvláště tehdy, jedná-li se o krátkodobou brigádu či průběžný přivýdělek během studia. Za její hlavní přednost bylo dosud možné považovat hlavně to, že se z ní nestrhávalo zdravotní, sociální ani nemocenské pojištění, a to …

číst více

Pomoc absolventům aneb Jdi pracovat!

Je tomu už téměř rok, co vody prostudentsky zaměřených webů rozčeřil portál věnovaný především aktuálním či budoucím hledačům zaměstnání z řad absolventů vysokých škol. Jmenuje se Jdi pracovat! a stojí za ním studenti a absolventi brněnské Masarykovy univerzity.

Vánoční a zimní brigády

Kdo by nechtěl udělat radost svým blízkým pěkným vánočním dárkem nebo si užít Silvestra na horách. Konec roku se nese ve zvýšených výdajích. Poradíme vám, kde hledat brigády, abyste se nedostali do červených čísel.

číst více

Hledám brigádu. Zn.: Na poslední chvíli.

Nevyšla vám dlouho plánovaná práce, nebo selhala organizace dovolené? Zjistili jste, že byste náhle potřebovali doplnit finance? Nebo pro samé zkoušky nebyl na shánění brigády dosud čas? Podívejte se s námi, jaké šance na přivýdělek v létě máte, pokud začínáte s hledáním až teď.

Daně a studenti

Blíží se doba prázdnin, kterou mnoho studentů kromě zábavy využívá také k sezónním přivýdělkům. Na ty totiž většinou během roku nezbývá čas. Jak je to ale s daněmi u studentských výplat a co udělat pro to, abyste se odvodem daní nepřipravili o víc než musíte?

číst více

Nestihl jsem podat přihlášku, změnil jsem názor – co teď?

Stává se, že člověk z různých důvodů nezvládne podat přihlášku na svůj vyhlédnutý obor, na poslední chvíli změní názor a rozhodne se, že by chtěl směřovat svůj život jiným směrem nebo neuspěje v přijímacím řízení. V každém případě není třeba zoufat, existuje mnoho možností, jak situaci řešit.

číst více

Pracující studenti – kdy je nutné platit pojistné?

Přivyděláváte si během studia a nevíte, jaká jsou vaše práva a povinnosti vyplývající ze zákona? V úvodní části našeho seriálu na toto téma se podíváme na to, jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním.