Přijímací řízení na Univerzitě Pardubice

V tomto týdnu (14. až 18. června) probíhá ústní část přijímacích zkoušek v rámci přijímacího řízení na studijní programy a obory Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

VUT v Brně akademickým mistrem ČR ve florbale

Vysokoškolský florbalový tým VUT v Brně získal o víkendu 5. – 6. června zlaté medaile na finálovém turnaji Akademického mistrovství ČR. O tento velký úspěch se tým z moravské metropole pral s dalšími pěti vysokoškolskými týmy, které prošly sítem regionálních kol.

MENDELU: Polní den MendelAgro 2010

Pod názvem MendelAgro se skrývá 22. ročník tradičního setkání akademických pracovníků z oblasti rostlinné produkce se zástupci firem a odborné veřejnosti. Letošní ročník proběhne 10. června 2010 na polní pokusné stanici Školního zemědělského podniku v Žabčicích.

VŠB-TU Ostrava: vavemobil nošovice

Test dojezdu a provozní měření elektromobilu Kaipan VoltAge Standardní dojezd elektromobilu překročil 100km. Rekordní úspěch týmu VAVeMOBIL – 107,320km na jedno nabití akumulátorů.

Nový obor na Jihočeské univerzitě: Anglický jazyk a literatura

Filozofická fakulta akreditovala žádaný obor, jehož nejznámější tváří bude renomovaný překladatel Shakespeara prof. Martin Hilský

FEKT VUT: Maturanti mají šanci na vysokou školu i nyní

(26. května 2010, Brno) Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně vyhlásila druhou šanci pro studenty, kteří se chtějí přihlásit na vysokou školu. FEKT nabízí kvalitní vzdělání na moderní fakultě s tradicí.

Regionální finále studentských společností na FEKT VUT v Brně

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) Vysokého učení technického v Brně uspořádala se svým partnerem Junior Achievement (JA) regionální finále studentských společností. Své projekty a prezentační dovednosti představilo 12 studentských organizací z celé Moravy. Ti měli za úkol představit svůj předmět podnikání, získat si na svou stranu odbornou porotu a prosadit své myšlenky a záměry.