FEKT na veletrzích Autosalon & Autotec 2010

25. 6. 2010 | Tiskové zprávy

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) se představila na společném stánku VUT v Brně u příležitosti brněnských veletrhů Autosalon & Autotec 2010. Nejen exponáty byly prezentovány na tomto veletrhu, ale také možnosti studia na fakultě.

Celou expozici zajišťoval tým okolo Ing. Jaromíra Marušince, Ph. D., ten dokázal zkonstruovat zajímavý elektromobil Superbel.cz. Tým je tvořen odborníky z celé VUT, jmenovitě: Ing. Martin Solař doktorand z Fakulty strojního inženýrství a Miroslav Svačina student Fakulty Informačních technologií VUT. Doc. Pavel Vorel, Ing. Dalibor Červinka, Ing. Jan Kuzdas, Ivo Pazdera a Jan Knobloch z Ústavu výkonové elektrotechniky a elektroniky Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně připravují pro tento elektromobil rychlou nabíječku, která bude schopná nabít vozidlo do 30 minut na další 100km jízdy.

Celý veletrh se na stánku zdržovali také nadání studenti FEKTu, kteří mohli poskytnout zájemcům informace o fakultě, ale také vystavovaných exponátech. „*Celý veletrh hodnotíme kladně, zájem o náš stánek byl velký a také o informace o fakultě, což nás mile překvapilo*,“ dodává koordinátor za studenty, Tomáš Szollesy.

Za největší úspěch však považujeme vznik nové asociace – Asociace elektromobilového průmyslu. Tento klaster sdružuje malé a střední podniky zaměřené na elektromobily, nabíjecí infrastrukturu, podporu a služby v tomto odvětví. „*Do klastru se zapojí i výzkumné organizace a vysoké školy*,“ řekl Jaromír Marušinec.

Na Autosalonu budou i další elektromobily společnosti EVC Group na platformě Škoda Roomster, elektrický supersport TESLA Roadster s dojezdem 400km, který zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy, elektrobusy SOR, nákladní elektromobily AVIA a elektromobily Fiat v expozici ČEZ. Vystaveny budou i nabíjecí stojany pro elektromobily členů Asociace elektromobilového průmyslu, Molaris, Rittal, Elnico a Ph-Gia.

Informace o fakultě:

První elektrotechnické disciplíny byly na technické univerzitě VUT poprvé již v roce 1905. Od roku 1959, kdy byla založena samostatná fakulta energetiky, která se později transformovala na Fakultu elektrotechnickou, úspěšně dokončilo inženýrské studium na naší fakultě přes 23 000 absolventů. V roce 2001 získala fakulta současný název – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) a o rok později získala akreditaci nových moderně pojatých studijních programů ve strukturovaném studiu. Na fakultě studuje více než 4 400 studentů v bakalářském, magisterském a doktorském studijním programu. Studium na fakultě je orientováno na široké spektrum vědeckých oblastí: řídicí technika a robotika, biomedicínské inženýrství, silnoproudá elektrotechnika a elektronika, elektronika a elektrotechnologie, mikroelektronika, radioelektronika a teleinformatika.

Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

Tiskový kontakt:

Jiří Wagner

manažer vztahů s veřejností

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

VUT v Brně

GSM: 604 504 695