Téma:chci studovat elektrotechniku

Felfest 2013 se blíží

Ve středu 19. června se koná na Vítězném náměstí v Praze Dejvicích další ročník tradičního hudebního festivalu Felfest. Akci pořádá Elektrotechnická fakulta ČVUT. Felfest začíná ve 14:00 a je samozřejmě zdarma. V rámci hudebního programu vystoupí kapely Krausberry, Timudej, Martin tvrdý trio a další. Akce není jen o hudbě. Studenti ukáží množství technických projektů z dílny FELu. Na letošním ročníku univerzitního […]

číst více

ČVUT chystá nový program Otevřené elektronické systémy

České vysoké učení v Praze získalo akreditaci pro nový program Otevřené elektronické systémy, který pokrývá oblast moderní elektroniky, komunikační techniky, rádiových a elektronických systémů a progresivních technologií. Program bude na Fakultě elektrotechnické dostupný v bakalářské i navazující magisterské formě. Studenti, kteří plánují svou kariéru spojit s hi-tech průmyslem, se mohou hlásit už do akademického ročníku 2013/14. Bakalářský program je […]

číst více

Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava získala projekt na podporu moderních metod výuky pro pedagogické pracovníky prostřednictvím akreditovaných kurzů v oblasti výrobních technologií. Realizace projektu začala v měsíci červnu dne 1.6.2011 a nese název „Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol“s registračním číslemCZ.1.07/1­.3.05/03.0019.

číst více

Mezinárodní konference ABAF 2011 hlásí rekordní počet účastníků

Jako velké dítě se blíží další ročník mezinárodní konference ABAF, kterou pořádá Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou vědekou společností The Electrochemical Society. Již 12. ročník mezinárodní konference Advanced batteries, Accumulators and Fuel Cells (ABAF) se uskuteční i letos na tradičním místě – rektorátu VUT v Brně. Tato konference proběhne v Brně od 11. – 14. září 2011.

číst více

32. ročník mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie se blíží

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně a Česká elektrotechnická společnost pořádá již 32. ročník mezinárodní konference nekonvenční zdroje elektrické energie (NZEE). Letošní ročník se koná od 5. 9. do 7. 9. 2011. Letos konference útočí na historický rekord v počtu účastníků.

číst více

Letní elektrochemická škola a pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 1. do 6. června 2011 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více

Slavnostní zahájení provozu první nabíjecí stanice elektromobilů v Ostravě, situované v areálu VŠB-TU Ostrava, Ostrava Poruba.

Ve čtvrtek, dne 19.5.2011 od 14.00hod, proběhne v areálu VŠB-TU Ostrava v Ostravě-Porubě slavnostní zahájení provozu první nabíjecí stanice elektromobilů v Ostravě. Nabíjecí stanice je situována v areálu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v Ostravě-Porubě. Nabíjecí stanice je součástí Prototypové laboratoře katedry měřicí a řídicí techniky a je umístěna ve sloupovém provedení vedle budovy CPIT TL2.

číst více

Den tvůrčích činností na VŠB-TU Ostrava

V prostorách auly Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava proběhla v úterý 12. dubna 2011 konference pod názvem Den tvůrčích činností Moravskoslezského kraje. Její hlavní náplní byly prezentace mladých pracovníků výzkumu a vývoje magisterských a doktorských studijních programů, kteří představili své poznatky, získané v zahraničí.

číst více

VŠB – Technická univerzita bude prodávat své znalosti do Číny

29.3. 2011 proběhla v Kunmingu, hlavním městě provincie Yunnan v Číně významná událost. Tento den bylo za účasti velvyslance České republiky pana Libora Sečky a zástupců vlády provincie Yunnan podepsáno Memorandum of Understanding mezi Yunnan Land and Resource Vocational College a naší Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava.

číst více

Odpadkobraní na FEKT VUT v Brně

Jako každý rok i letos pořádá studentský spolek Studentů pro studenty na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně netradiční akci Odpadkobraní. Touto akcí vzdávají studenti holt jednomu z největších studentských kampusů v Brně – Pod Palackého Vrchem, kde je hlavní sídlo studentů VUT v Brně

číst více