Téma:chci studovat elektrotechniku

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

Blíží se konference ABAF 2011

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou skupinou Electrochemical Society chystají již 12. ročník mezinárodní konference Advanced batteries, accumulators and Fuel Cells (ABAF). Tato konference proběhne v Brně od 11. – 14. září 2011.

32. ročník mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně a Česká elektrotechnická společnost pořádá již 32. ročník mezinárodní konference NEKONVENČNÍ ZDROJE ELEKTRICKÉ ENERGIE (NZEE). Letošní ročník se koná od 5. 9. do 7. 9. 2011.

21. ročník mezinárodní konference Radioelektronika klepe na dveře

Ústav radioelektroniky Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně a další technické univerzity pořádají již 21. ročník mezinárodní konference Radioelektronika. Letošní ročník se koná od 19. až 20 dubna. 2011 v hotelu Myslivna v Brně – Kohoutovicích.

číst více

Technické vzdělání a konkurenceschopnost na VŠB-TUO

Souvislost mezi vzděláním a konkurenceschop­ností je více než zřejmá. V době, kdy průmyslové firmy hlásají, že jim do budoucna scházejí tisíce technických absolventů je zřejmé, že již nelze sázet na levnou pracovní sílu, ale je třeba nabídnout mnohem víc.

Přednáška o člověku, energii a jaderné energetice na Univerzitě Pardubice

Ve středu 2. března se na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice – v posluchárně H1 (v budově fakulty, na náměstí Čs. legií 565) – uskuteční od 10 hodin přednáška „Člověk, energie a jaderná energetika“.

číst více

Výstavba nové budovy Fakulty elektrotechniky a informatiky začne již v polovině února!

Po více než pěti letech přípravných prací slavnostně převzal v pondělí 7. 2. 2011 rektor VŠB-TU Ostrava prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., v doprovodu proděkana pro výstavbu a spolupráci s průmyslem Fakulty elektrotechniky a informatiky doc. Ing. Jana Žídka, CSc., na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v Praze Rozhodnutí o poskytnutí dotace na výstavbu nové budovy FEI.

číst více

Fakulta elektrotechniky a informatiky uvítá uchazeče o studium poprvé v nových prostorách

V pátek 21. ledna budou mít uchazeči o studium jako první možnost prohlédnout si nové prostory nejmladší fakulty Univerzity Pardubice – Fakulty elektrotechniky a informatiky na náměstí Čs. legií v centru Pardubic.

17. ročník studentské soutěže a konference STUDENT EEICT 2011 se blíží

Studenti Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií a Fakulty informačních technologií VUT v Brně se mohou těšit na další ročník populární soutěžní konference. Tento rok na ně čeká rozšíření o nové odborné sekce a hodnotné ceny pro ty nejúspěšnější.

Speciál O OBORECH: Softwarové inženýrství

Softwarové inženýrství je mladý a rychle se rozvíjející studijní obor, který si postupně vydobývá místo také na českých vysokých školách. Pokud vás zajímá informatika, ale rádi byste se v rámci ní specializovali, softwarové inženýrství je jedna z možností.