Velký úspěch časopisu Radioengineering – součástí Web of Science

Společnost Thomson Reuters, která spravuje unikátní citační databázi Web of Science, zařadila do své databáze vědecký časopis Radioengineering, který je vydáván na Ústavu radioelektroniky, FEKT VUT v Brně. Po téměř deseti letech snažení byl časopisu přidělen impaktní faktor s hodnotou 0,312.

číst více

Student VŠB-TUO má šanci vyhrát půlroční stáž ve stáji Renault týmu formule 1!

Student Fakulty strojní Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava Marek Gebauer se jako jediný z České republiky a Slovenska probojoval mezi 170 účastníky do celosvětového finále Altran Engineering Academy 2010 a má tak šanci stát se jedním ze dvou vítězů, kteří se na dobu 6 měsíců stanou regulérními členy týmu Formule 1 ve stáji Renault.

Sponze a promoce na fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice

Ve středu 30. června se v univerzitní aule uskuteční slavnostní bakalářská sponze a magisterské promoce 91 absolventů studijního programu Ošetřovatelství FAKULTY ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ.

číst více

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá dva nové bakalářské studijní obory

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá pro akademický rok 2010/2011 dva nové bakalářské studijní obory „RADIOLOGICKÝ ASISTENT“ a „ZDRAVOTNĚ-SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK“.

Exotický nádech studia na FEKT VUT v Brně

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně má za sebou dlouholetou spolupráci se zahraničními univerzitami z celého světa. Jednou z hlavních partnerských zemí je Sýrie, tato země z Blízkého východu posílá do Brna desítky studentů, a také akademických pracovníků.

Dva celostátní odborné sjezdy pod taktovkou Univerzity Pardubice

1/ 62. SJEZD ASOCIACÍ ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH CHEMICKÝCH SPOLEČNOSTÍ NA FAKULTĚ CHEMICKO-TECHNOLOGICKÉ Ve dnech 28. až 30. června se uskuteční na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice 62. Sjezd asociací českých a slovenských chemických společností. Letošní ročník odborného setkání chemiků je pořádán při příležitosti 60. výročí existence vysokého chemického školství v Pardubicích pod záštitou děkana Fakulty chemicko-technologické prof. Ing. Petra Lošťáka, DrSc. Cílem konference, které …

FEKT na veletrzích Autosalon & Autotec 2010

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) se představila na společném stánku VUT v Brně u příležitosti brněnských veletrhů Autosalon & Autotec 2010. Nejen exponáty byly prezentovány na tomto veletrhu, ale také možnosti studia na fakultě.

číst více

Letní elektrochemická škola a Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 23. do 25 června 2010 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více

Poslední volná místa na letním soustředění mladých matematiků a fyziků!

Bezmála padesátiletou tradicí se může pochlubit Letní soustředění mladých matematiků a fyziků, které každoročně pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky a deskriptivní geometrie Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Přestože je soustředění určeno především řešitelům matematických a fyzikálních olympiád, přínosné je pro všechny středoškoláky, kteří by rádi uspěli při studiu na technické vysoké škole.

První absolventské sponze a promoce na Univerzitě Pardubice

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi – ve středu 16. června – bakaláři a magistři Fakulty filozofické a v pátek 18. června absolventi z Fakulty chemicko-technologické.