Blíží se konference ABAF 2010

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s Ústavem anorganické chemie Akademie věd ČR (UACH) chystají již 11. ročník mezinárodní konference Advanced Batteries, Accumulators and Fuel Cells (ABAF). Tato konference proběhne v Brně od 19. – 22. září 2010.

číst více

Spolupráce praxe a vysoké školy je důležitá

(Brno, 26. července 2010) Jak důležitá může být spolupráce mezi firmami a univerzitou si dnes uvědomuje téměř každý člen akademické obce a začínají si to uvědomovat i firmy. Jak ale můžeme přispět k rozvoji takové spolupráce? A jaké možnosti máme při hledání takovýchto cest ke spolupráci? Jedna z důležitých cest je přímo na VUT v Brně. A to s pomocí TT Pointu – odborníků, kteří mohou pomoci.

číst více

Příležitost pro všechny nastartovat kariéru

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně (FEKT) stále přijímá přihlášky do 2. kola přijímacího řízení. Všichni mladí lidé mají možnost získat kvalitní odborné vzdělání v prestižních oborech, o které je na trhu stále zájem. I to jsou důvody proč studovat elektrotechnic­ké obory.

číst více

České univerzity podpoří modernizaci vysokého školství v partnerských zemích EU

Evropská komise zveřejnila výsledky letošního výběru nových projektů v rámci programu Tempus. Z celkových 64 schválených projektů se na šesti podílí české univerzity jako partnerské instituce. Konkrétně se jedná o Vysokou školu chemicko- technologickou, Českou zemědělskou univerzitu, Vysoké učení technické v Brně, Univerzitu J.E.Purkyně v Ústí nad Labem, Technickou univerzitu v Liberci a Vysokou školu ekonomickou v Praze.

číst více

Přípravné kurzy pro nové studenty

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava pořádá pro studenty, přijaté ke studiu prvního ročníku v akademickém roce 2010/2011, přípravný kurz ke zdokonalení poznatků ze středoškolské matematiky, deskriptivní geometrie, fyziky a chemie. Kurz proběhne v prostorách technické univerzity v Ostravě-Porubě od 30. srpna do 10. září 2010.

číst více

Vrcholí přípravy na mezinárodní konferenci Nekonvenční zdroje elektrické energie

Příprava konference, která se uskuteční 8. – 10. září, začíná nabírat na obrátkách. Na průběh jsme se zeptali předsedy organizačního výboru, kterým je – doc. Ing. Petr Bača, Ph. D.

číst více

Studenti byli oceněni za diplomové práce

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě ocenila nejlepší diplomové práce absolventů magisterského studia Fakulty strojní Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava. Stalo se tak 2. července 2010 na slavnostní promoci absolventů fakulty v aule technické univerzity v Ostravě-Porubě.

UNIVERZITA PARDUBICE – 2. kola PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ pro akademický rok 2010/2011

Pět fakult univerzity bude doplňovat počty studentů do 1. ročníků bakalářských studií.

číst více

Přednáškové kolokvium studentů fakulty filozofické a fakulty restaurování Univerzity Pardubice

V pátek 2. července (ve 14:00 hodin) proběhne v kapli sv. Jana Nepomuckého v obci Bukvice u Jičína přednáškové kolokvium výsledků bádání studentů Fakulty filozofické a Fakulty restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci se sdružením obcí Mariánská zahrada.

Spolupráce s Ligou vozíčkářů

Od spolupráce Mendelovy univerzity v Brně s Ligou vozíčkářů si obě strany slibují zlepšení přístupu hendikepovaných osob ke vzdělání, bezbariérovost učebních prostor a zvýšení povědomí o vztahu k lidem se zdravotním postižením. Jednou z mnoha akcí, která se v rámci této spolupráce uskuteční, bude kurz pro pracovníky v sociálních službách, jehož hlavním cílem je doplnění, resp. získání potřebné kvalifikace v souladu se zákonem. …