Děkanem Pedagogické fakulty JU jmenován Mgr. Michal Vančura, Ph.D.

Na návrh Akademického senátu Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ze dne 11. 5. 2010, podle § 28 odst. 2 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), jmenoval rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., Mgr. Michala Vančuru, Ph.D., děkanem Pedagogické fakulty JU. Funkční období je čtyřleté a nabylo účinnosti k 1. 9. 2010.

číst více

Arktický projekt Přírodovědecké fakulty – druhá zpráva z letošní expedice na Špicberky

Druhá část letošní expedice Petuniabukta 2010 byla svým obsazením spíše komorní, zúčastnili se jí botanička Jitka Klimešová (Botanický ústav AV ČR, v.v.i.), rostlinný fyziolog Peter Vaczi (MU Brno) a fotograf a biolog Alexandr Pospěch (JU České Budějovice). Kromě obvyklých povinností, jako je kontrola meteorologických staniček a péče o stanici, měl každý z účastníků také svůj odborný program.

číst více

Studenti EF připravili mezinárodní setkání studentů

Na Jihočeské univerzitě budou trénovat komunikační dovednosti 25.9.-2.10.2010.

číst více

Ekonomická fakulta se podílí na mezinárodním projektu, který vytváří model transformace regionů s nízkou výkonností

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity se zapojila do mezinárodního projektu UNICREDS – University Collaboration in Regional Development Spaces. UNICREDS si klade za cíl ukázat, jak může spolupráce mezi univerzitami, průmyslovou sférou a veřejným sektorem napomoci k transformaci okrajových regionů s nízkou výkonností ekonomiky na regiony dobře informované, které mají příležitost dosáhnout vynikajících výsledků v oblasti výzkumu a inovací.

Setkání českých a japonských odborníků na VŠB-TU Ostrava

Od pondělí 6. září do pátku 10. září 2010 proběhne na VŠB-TU Ostrava již čtvrtý ročník česko-japonského workshopu „New Methods of Damage and Failure Analysis of Structural Parts“, kterého se zúčastní na 37 japonských a 25 českých odborníků na hodnocení degradačních procesů materiálu a na analýzu poškození konstrukčních čás­tí.

číst více

Krajina odpovídá na probíhající ekologické změny! Jak?

O tom bude diskutovat na 200 účastníků mezinárodní konference krajinných ekologů na Mendelově univerzitě v Brně 3. až 6. září 2010.

číst více

Bezpečnost lithiových baterií aneb konference ABAF za dveřmi

Společenská témata ochrany, životního prostředí a efektivnosti získávání a využití energií jsou v současné době velmi diskutována. Zabývají se jimi i odborníci z řad akademiků a vědců. Jsou sestavovány odborné týmy, které se zabývají materiálovým výzkumem a řeší aktuální problémy v oblasti elektrochemických zdrojů proudu, solárních článků a dalších alternativních zdrojů elektrické energie. Jeden takový se řeší i na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně – bezpečnost lithno-iontových akumulátorů.

Šikovnost, skromnost a píle! Motto vítězných studentů v soutěži ČEZ

Studentská soutěž v několika elektrotechnických sekcích přinesla příjemné výsledky studentům z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Ti obsadili ve své sekci první tři místa. Tím ji zcela ovládli.

číst více

Elektrotechnika mezi mladými? Žádný sen…

Dalo by se říct, že čipy a obvody nikoho nezajímají. Není to však tak úplně pravda. Najdou se nadšenci, kteří navrhují, pájí a bádají nad věcmi, které nyní obklopují celou širokou veřejnost, které jsou všude kolem nás a nazývají se elektrotechnika, či mikroelektronika. Jedním takovým nadšencem je i student z Vyškova, Igor Turčan, který absolvoval odbornou stáž na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. O jeho dojmech jsme si popovídali v následujícím rozhovoru.

Nové výzkumné centrum – SIX na FEKT VUT

Projekt SIX – další významný projekt získala Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.