Zahájení akademického roku 2010/2011 na Univerzitě Pardubice

Příští týden – ve středu 29. září začíná na Univerzitě Pardubice a jejích šesti pardubických fakultách oficiálně akademický rok a výuka. Vysokoškoláci v Litomyšli na Fakultě restaurování začínají výuku v pondělí 4. října. Počty studentů univerzity se už zvyšovat nebudou.

číst více

Jubilejní setkání absolventů po padesáti letech

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně se chystá pozvat své absolventy na setkání po 50ti letech. Celým setkání by se měly mísit pohoda, dobrá nálada, vzpomínky, ale také pocity z nového sídla fakulty na Technické 10.

Ceny za design – Cena prof. Jindřicha Halabaly 2010

Ve středu 22. září 2010 proběhne v Galerii Vaňkovka v Brně vernisáž výstavy soutěžních studentských prací Cena profesora Halabaly 2010. V organizaci se střídají partnerské univerzity, tj. Dřevařská fakulta Technické univerzity ve Zvolenu a Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

číst více

Další úspěšná konference za námi…

Široká odborná veřejnost v oblasti zdrojů energií se sešla nedaleko Brna v obci Býkovice. Zde pořádala Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně již 31. ročník mezinárodní konference – Nekonvenční zdroje elektrické energie. Tento rok se sešlo více než 70 odborníků, vědců, ale také zástupců firem a médií.

číst více

Děkanem Pedagogické fakulty JU slavnostně jmenován Mgr. Michal Vančura, Ph.D.

Na návrh Akademického senátu Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ze dne 11. 5. 2010, podle § 28 odst. 2 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), jmenoval rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., Mgr. Michala Vančuru, Ph.D., děkanem Pedagogické fakulty JU. Funkční období je čtyřleté a nabylo účinnosti k 1. 9. 2010.

číst více

Letošní druhou cenu za farmacii z Francouzského velvyslanectví doktorandce Univerzity Pardubice

V úterý 14. září dopoledne (v 11:30 hodin) budou na Francouzském velvyslanectví v Praze předány letošní Ceny za farmacii. Druhou CENU ZA FARMACII získá Ing. Eliška BÍLKOVÁ, studentka doktorského studijního programu Organická chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Konference o dalším vzdělávání, ICOLLE 2010

Ve dnech 14. až 15. září 2010 proběhne na zámku ve Křtinách mezinárodní vědecká konference ICOLLE 2010 (Internationale Conference of Lifelong Education), kterou pořádá vysokoškolský ústav Mendelovy univerzity v Brně – Institut celoživotního vzdělávání.

Pozvánka na den otevřených dveří Univerzity třetího věku na JU / 10.9.2010

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích / U3V pořádá den otevřených dveří konaný u příležitosti zahájení zápisu do kurzu U3V.

číst více

Na Jihočeské univerzitě začal nový akademický rok

Dne 1. září 2010 byl na Jihočeské univerzitě zahájen akademický rok 2010/2011. Úspěšní nově přijatí uchazeči se v těchto dnech zapisují ke studiu. Pro tento akademický rok bylo na jaře 2010 podáno celkem 11 389 přihlášek do prvních ročníků bakalářských a magisterských studijních programů (z toho 11 293 přihlášek bylo podáno na bakalářské obory). V přijímacím řízení uspělo celkem 6 251 nových uchazečů.

číst více

Pozvánka na přednášku předního egyptského archeobotanika prof. A. G. Fahmy / 13.9.2010

Ve dnech 13.-14. 9. navštíví Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity přední egypský archeobotanik prof. Dr. Ahmed G. Fahmy z Helwanské univerzity.