Na fakultách Univerzity Pardubice začínají imatrikulace nových vysokoškoláků

V závěru tohoto týdne začínají na fakultách Univerzity Pardubice imatrikulace – slavnostní akademické obřady, při nichž noví vysokoškoláci skládají akademický slib, stávají se členy akademické obce a jsou zapsáni do matriky studentů Univerzity Pardubice.

číst více

Japonský hostující profesor na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice / prof. Keiji Tanaka o fyzice pro chemiky

V týdnu mezi 4. až 8. říjnem přednáší na Fakultě chemicko-technologické hostující profesor Keiji Tanaka z Hokkaido University v Japonsku.

Mezinárodní den nenásilí na Univerzitě Pardubice

V pondělí 4. října večer vytvoří mladí lidé v areálu Univerzity Pardubice a vysokoškolských kolejí živý ohňový symbol nenásilí. Akci pořádá Studentská rada Univerzity Pardubice a Komunita pro lidský rozvoj k Mezinárodnímu dni nenásilí.

Návštěva delegace z oblasti Černobylu na Univerzitě Pardubice

V pátek 1. října přijede na Univerzitu Pardubice dvacetičtyřčlenná delegace z oblasti Černobylu (Ukrajina, Bělorusko, Rusko).

Třetí ročník openairu – Hudba z FEKTu 2010

Již potřetí se areál kolejí pod Palackého vrchem rozezněl dobrou muzikou. 28. září zde spolek Studenti pro studenty (SPS), který působí na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, uspořádal tradiční openair festival a soutěžní přehlídku studentských kapel s názvem Hudba z FEKTu.

číst více

Výuka jazyků na technických školách musí dále růst a vzkvétat

Technicky vzdělaných mladých lidí je nedostatek a komplexně vzdělaných techniků s jazykovými dovednostmi je ještě méně. Odbornost určitě, ale umět prodat své výsledky práce i v zahraničí, to je to co rozhoduje o úspěchu či neúspěchu mladých lidí na trhu práce. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně dokáže své absolventy vybavit i odbornou jazykovou kvalifikací.

číst více

Studenti Ekonomické fakulty JU připravili mezinárodní setkání studentů / Na JU trénují komunikační dovednosti / 25.9.-2.10.

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravili týdenní mezinárodní setkání studentů pod názvem Oval, not round. Koná se ve dnech 25. 9. – 2. 10. 2010 na Jihočeské univerzitě.

PEF MENDELU v Brně představuje nový obor Finance a investiční management

(22. 9. 2010, Brno) Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) představuje nový obor pro studenty magisterského studia, který připravila ve spolupráci se společností Partners. Je tak jednou z mála veřejných vysokých škol v České republice nabízejících vzdělání v této oblasti. Cílem oboru je poskytnout studentům praktické znalosti a dovednosti v oblasti finančních trhů. Absolventi tohoto oboru naleznou své uplatnění především na pozicích středního a vyššího managementu v komerčních institucích finančního trhu.

číst více

Zpráva z III. části VI. arktické vědecké expedice / Nyní jsou všichni vědci zpět a pracují na rozboru získaného materiálu

Letošní v pořadí šestá expedice vědců do Arktidy, kterou pořádala Jihočeská univerzita – Přírodovědecká fakulta ve spolupráci s dalšími odborníky, byla 18. září 2010 završena příjezdem posledních účastníků zpět do Čech. Přinášíme poslední, tedy třetí část sdělení, které účastníci expedice připravovali autenticky z míst svého bádání.

číst více

Akademický rok na Univerzitě Pardubice zahajují výstavy a večer s vědou a chemií

Ve středu 29. září ožije moderní areál Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice v univerzitním kampusu nejen studenty, pro které začínají přednášky a cvičení v rámci zimního semestru nového akademického roku.