Stojí za přečtení

Český majáles – bitva králů za doprovodu hudby a jarmarku

Majáles – tradiční studentská veselice pořádaná na přivítanou měsíci květnu má pod patronací studentské organizace StudentZone už od roku 2004 podobu hudebních radovánek a nejen jich. Program ročníku 2009 právě dostává pevné obrysy.

číst více

Rozhovor: Metoda cesty největšího odporu

Studium bývá občas plné zvratů, někdy méně a někdy více čekaných. Cestou k jeho úspěšnému zvládnutí a dosažení titulu máme možnost posbírat mnoho zkušeností. Je jen na nás, jak je později zúročíme. O využití načerpaných znalostí, změně oboru i o práci při studiu jsme si povídali s Bc. Pavlou Slámovou z Brna.

číst více

Evropský parlament mládeže jako můstek do reálné politiky

Uvažovali jste někdy o tom, že vstoupíte do politiky? Máte svůj názor na důležité společenské otázky a nemáte jej kde vyjádřit? Chcete vědět, jak to chodí na půdě Evropského parlamentu? Tak právě takové z vás by jistě mohl zaujmout projekt EPM, který pomáhá mladým studentům získat širší vhled do politického dění a vybavit je potřebnými zkušenostmi.

číst více

Cesta do médií očima Jana Osúcha

Jan Osúch je velmi dobrým příkladem pro ty, kdo ještě nevěří, že škola, kterou absolvujete, nutně ještě nemusí determinovat i vaše budoucí povolání. Nejspíš ani on totiž netušil, když ještě studoval stavební průmyslovku v Mělníku, že jednou bude stát s mikrofonem před kamerou a nabízet divákům informace o aktuálním dění.

číst více

Cesta do médií očima Anety Savarové

V poslední době jsme si už zvykli na televizních obrazovkách ČT 24 vídat mezi moderátory také jednu mladou zprávařku z Uherského Brodu. Jmenuje se Aneta Savarová, pochází z Uherského Brodu a i když letos oslaví teprve 23. narozeniny, už má za sebou hodně zkušeností…

číst více

Pohled z druhé strany: Jaké to je vyučovat na VŠ?

Na vysokou školu se pravděpodobně připravujete či se s jejím prostředím seznamujete. Je vám jasné, jak často dobré výsledky závisí na vyučujících: mnozí si podle nich vybírají přednášky, vyměňují termíny zkoušek nebo na ně svádějí své neúspěchy. Nás zajímalo, jak celý ten „akademický kolotoč“ vnímá právě ten člověk, se kterým se můžete potkat na imatrikulaci i promoci. Rozhovor nám poskytla MUDr. Marie Nosková, přednášející na JČU v Českých Budějovicích.

číst více

Dokud to nezkusím, nemůžu vědět, zda to zvládnu, nebo ne!

Říká se, že studovat se dá v každém věku. To je určitě pravda, ale málokdo už si uvědomuje, že je k tomu potřeba také silná vůle – zvláště, když se do školních lavic vracíte až po několika letech – a do jisté míry i nutnost obětovat svůj volný i pracovní čas a věnovat ho studiu. Podnikatel Emil Bláha (44) ale dokazuje, že to jde.

číst více

Jaké to je studovat na vozíčku

To, že každý má právo na vzdělání, už je v dnešních poměrech věc celkem samozřejmá. Otázkou ovšem je, zda je toto právo našimi školami a dalšími kompetentními institucemi maximálně podporováno. Platí i pro vozíčkáře? A jak se jim studuje například na „matičce univerzit“, Univerzitě Karlově?

číst více

Anketa: 17. listopad

17. listopad je od roku 1941 Mezinárodním dnem studentů. Zeptali jsme se proto mladých lidí, co pro ně toto datum znamená…

číst více

Studium na dvou kolech na ZCU

Západočeská univerzita v Plzni se již několik let snaží o integraci handicapovaných studentů a znevýhodněných uchazečů o studium. Jaké služby univerzita nejen vozíčkářům nabízí?

číst více