Pro uchazeče na VŠ

Nepřijetí na VŠ: co dál?

Nedostali jste se na vysokou? Pak ještě není třeba zoufat. Heslo „Nepřijat/a“ ve vyrozumění o výsledku přijímacího řízení totiž nemusí vždy nutně znamenat, že se na vámi vysněnou školu skutečně nedostanete – od toho je tu možnost podat si odvolání. Variant dalšího postupu v případě nepřijetí je ale mnohem víc.

číst více

Informace pro uchazeče starší 26 let

Snad pro nikoho nejsou 26. narozeniny takovým přelomem jako pro vysokoškoláky. Ačkoli se pro ně ze studijního hlediska nic nemění, začínají se jich týkat změny a záležitosti, které dosud většinou řešit nemuseli – patří mezi ně třeba povinnost platit si sociální a zdravotní pojištění anebo také konec slevám, které jsou s touto „magickou“ věkovou hranicí často spjaty.

číst více

Legislativa a předpisy ve vysokém školství

V našem životě snad neexistuje oblast, která by nebyla vázána nejrůznějšími zákony, vyhláškami či řády. Výjimkou samozřejmě není ani české školství, a proto by znalost alespoň některých legislativních úprav, týkajících se vysokých škol, rozhodně měla patřit k základní vědomostní výbavě každého vysokoškoláka. A které to například jsou?

číst více

Zdravotní sestrou jedině s vysokoškolským diplomem

V zemích Evropské unie je vcelku běžné, že zdravotní sestry získávají vzdělání na vysokých školách. U nás k tomuto povolání doposud stačila pouze maturita z příslušného oboru. Od školního roku 2005/06 by se to však mělo radikálně změnit.

číst více

Sport na VŠ

Tento článek se pokouší stručně přiblížit sportovní možnosti a povinnosti studenta VŠ. Najdete v něm informace o koncepci výuky a o mimoškolních sportovních aktivitách. Může vám pomoci při rozhodování, kterou školu upřednostnit a naopak které se širokým obloukem vyhnout…

číst více