Kam po škole? Zjistěte to na veletrhu Gaudeamus!

4. 1. 2019 | Pro uchazeče na VŠ

Za necelé dva měsíce se uzavře hlavní vlna přihlášek na řadu vysokých škol. Pokud ještě nevíte, kam přihlášku hodíte, dorazte od 22. do 24. ledna do pražských Letňan, kde se letos koná už dvanáctý ročník veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus.

V areálu PVA Expo Praha se můžete potkat u stánků se zástupci více než 200 vysokých škol a univerzit, a to českých i zahraničních! Všichni se s vámi ochotně podělí o veškeré informace o studiu i o podmínkách přijímacího řízení.

Letošní program kromě škol zaplní tradičně také přednášky; třeba o tom, jak se efektivně učit nebo jak najít své silné stránky. Chybět nebude ani přednáška o studiu v zahraničí, kde se dozvíte něco o vysokých školách v Kanadě nebo Německu. Kompletní program přednášek všech tří dnů veletrhu najdete zde.

Veletrh Gaudeamus je jedinečný v tom, že se na něm můžete dozvědět nejen informace o různých školách, ale i to, pro jaké obory máte předpoklady. S tím vám pomůžeme mimo jiné i my z VysokéŠkoly.cz. V našem testovacím centru vyplníte speciální test, na jehož konci se dozvíte, který studijní obor je pro vás ten pravý. Pak už můžete rovnou zajít ke stánku vybrané školy a představit se budoucím kolegům a kolegyním.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Aby vám neuteklo nic zásadního z nabitého programu veletrhu, stáhněte si aplikaci Gaudeamus Guide, kde najdete veškeré potřebné informace. Veletrh startuje 22. ledna v 8:00. Těšíme se na viděnou!

Další články k tématu

Najít si školu i práci na jednom místě? To můžete na veletrhu Gaudeamus Brno!

Najít si školu i práci na jednom místě? To můžete na veletrhu Gaudeamus Brno!

Konec října bude v Brně opět ve znamení vzdělávání. Na brněnském výstavišti totiž proběhne už 26. ročník veletrhu Gaudeamus Brno. Návštěvníkům se na jednom místě představí skoro 400 vzdělávacích institucí. A chybět u toho nebudeme ani my! VysokéŠkoly.cz budou mít na Gaudeamu testovací centrum, které byste na veletrhu rozhodně neměli minout. Poradíme vám v něm, který studijní …

číst více
7 bodů, jak vybrat to správné MBA studium a nenaletět!

7 bodů, jak vybrat to správné MBA studium a nenaletět!

Každý, koho zajímá celoživotní vzdělávání nebo jehož kariérní metou jsou manažerské pozice, už pravděpodobně tato magická písmena někdy slyšel – MBA neboli Master of Business Administration. Tato zkratka v sobě skrývá mnoho příslibů, ale také mnoho rizik, v případě špatného výběru instituce, kde se rozhodnete toto studium absolvovat. MBA titul je zcela jistě ze všech profesních titulů …

číst více
Váháš s přihláškou? Tipy na zajímavé obory

Váháš s přihláškou? Tipy na zajímavé obory

Nalejme si čistého vína. Při výběru vysoké školy nejsme tak racionální, jak se snažíme tvářit (minimálně před středoškolskými profesory a rodiči). Zohledňujeme, jestli škola není moc blízko (chci pryč od rodičů a chci to hned), nebo naopak moc daleko (mama hotel není zas tak špatný). Ale taky to, jak v daném městě vypadají koleje a vysokoškolský …

číst více