VŠE sbírá mezinárodní ocenění

Na Vysoké škole ekonomické v Praze je mezinárodní spolupráce dlouhodobě prioritou. To, že se VŠE na mezinárodní scéně daří, potvrzuje kromě počtu studentů v zahraničí třeba i fakt, že se univerzita pravidelně umisťuje mezi nejlepšími školami v rámci prestižních celosvětových žebříčků a je již několikanásobnou držitelkou řádu akademické palmy.

Loni vyslala škola do téměř 50 zemí světa více než 1 000 svých studentů. Některé z nich na pracovní stáže, většinu však na studijní výměnné pobyty.  „I v loňském roce zamířilo nejvíce studentů již tradičně do evropských států, zejména zásluhou programu Erasmus+. Díky podpoře VŠE mělo však mnoho studentů možnost studovat i ve vzdálenějších částech světa, např. v USA, Mexiku, Brazílii, Hongkongu či na Novém Zélandu,“ uvádí vedoucí Oddělení zahraničních styků Dana Brázdová

Byrokracie kolem výjezdů bývá velmi náročná. Aby svým studentům mohli poskytnout ten nejlepší servis, pořádají zástupci Oddělení zahraničních styků veletrh International & Study Abroad Fair, kde studenti VŠE a zájemci o zahraniční studium mohou získat veškeré potřebné informace, a kde si mohou díky fotografické výstavě i na vlastní oči prohlédnout, jak takový výjezd vypadá a co během něj lze zažít.

Univerzita se také snaží získávat od svých studentů zpětnou vazbu a motivovat je k tomu, aby své zahraniční zkušenosti uměli dále zúročit. Z tohoto důvodu letos Oddělení zahraničních styků zorganizovalo první ročník akce s názvem Welcome Back. Během ní se studenti setkali s absolventy VŠE, kterým zahraniční výjezd otevřel dveře k vytoužené práci, a kteří tak mohli předat své zkušenosti dále.

Jakožto několikanásobná držitelka řádu akademické palmy, jednoho z nejstarších francouzských vyznamenání za zásluhy ve vědě, vzdělání a kultuře, se VŠE řadí mezi světové rarity. Drží se také stabilně v prestižních mezinárodních žebříčcích, mimo jiné i v tom, který sestavuje americký deník The Financial Times.

Letos v září získala univerzita institucionální akreditaci, díky které si sama může akreditovat nové studijní programy a aktuálně je už v pokročilé fázi získání akreditace od asociace AACSB, kterou má například i Harvard.

Pokud tedy plánujte při studiu vyjet do zahraničí nebo tam v budoucnu přímo pracovat, VŠE je pro vás jasnou volbou! Podívejte se na aktuální nabídku studijních programů Vysoké školy ekonomické v Praze.

 

Zdroje: vse.cz, Studentský list


redakce@vysokeskoly.cz

Další články k tématu

Na Erasmu v Madridu: Ubytování si shánějte až na místě, radí studentka

Na Erasmu v Madridu: Ubytování si shánějte až na místě, radí studentka

Markéta Rizikyová (23) strávila letní semestr na jedné z top univerzit ve Španělsku. Na několik měsíců opustila svou domovskou Fakultu sociálních věd a češtinu vyměnila za španělštinu a angličtinu. Jaké jsou největší rozdíly mezi studiem žurnalistiky v Praze a v Madridu a co lze zaplatit ze stipendia?  To všechno jsme se rozhodli od Markéty vyzvědět.   Proč ses …

číst více
Jak vycestovat s Erasmem? Pomůže vám s ubytováním i financemi

Jak vycestovat s Erasmem? Pomůže vám s ubytováním i financemi

Když uděláte tenhle velký krok do neznáma a vyjedete studovat do zahraničí, nepochybně se vrátíte se s řadou cenných zkušeností a nových přátelství, v budoucnu vám to navíc může pomoci v kariéře. Kde ale začít a co všechno je třeba před odjezdem vyřídit? Na to jsme se ptali odborné referentky programu Erasmus+ Heleny Fuxové.   Jsem student VŠ …

číst více
S Erasmem do nekonečné zimy

S Erasmem do nekonečné zimy

Studenti, kteří se rozhodnou vyzkoušet si studium v zahraničí a využít program Erasmus se většinou vydávají na jih. Do teplých krajin, za mořem, sluníčkem a plážemi. Proč se někteří z nich rozhodli vyrazit do Ruska za nekonečnou zimou?   Motivy studentů, kteří s Erasmem vyjeli právě do Ruska, jsou různé. Obvykle však na východ vyrážejí dobrodruzi, kteří se …

číst více