Nový program na Západočeské univerzitě v Plzni

Na pedagogické fakultě PED ZUP se zájemci o vysokoškolské studium mohou hlásit na nové obory v rámci dvoustupňového programu Přírodovědná studia.

číst více

Na strojní fakultě ČVUT v Praze má letos šanci téměř každý

Podmínkou je maturita, a také skutečnost, že uchazeč nebyl dvakrát po sobě studentem školy bez úspěšného zakončení studia.

číst více

Afričtí studenti žádají svá stipendia

Přibližně dvě stovky studentů z Guineje-Bissau, kteří pobývají v Moskvě, nedostaly už rok od své vlády přidělená stipendia, tj. 60 USD měsíčně. Studenti se rozhodli přistoupit k demonstrativním krokům: zahájili hladovku a svého vlastního velvyslance v Moskvě drží jako rukojmí.

Plzeň má „novou“ Filozofickou fakultu

Plzeňská Fakulta humanitních studií změnila od roku 2005 svůj název na Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Chce se tak přihlásit ke středoevropské tradici filozofických fakult, které jsou spojovány s elitní humanitní vzdělaností.

číst více

Výhody pro uchazeče o studium na lékařských fakultách

Pokud máte výborné vysvědčení a splňujete několik dalších podmínek, které požadují vysoké školy, můžete být těmi šťastnými, kteří letos nebudou muset tvrdě bojovat u přijímacího řízení.

Přípravné kurzy k přijímačkám na Právnickou fakultu UJEP

Do konce ledna je možné podat přihlášku do přípravného kurzu na Právnickou fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímavostí tohoto kurzu je možnost absolvovat jej nejenom přímo v místě školy – jedná se o sobotní výuku – ale i dálkově a to prostřednictvím internetu. Přípravný kurz, který bude zahájen v únoru či v březnu, je zaměřen především na výklad vybraných tematických okruhů, jejichž znalost …

Zkuste si přijímačky nanečisto

Než půjdete na přijímací zkoušky na střední nebo vysokou školu, můžete si je vyzkoušet nejdříve nanečisto – osobně, nebo po internetu. Projekty jsou připraveny pro žáky pátých, sedmých a devátých tříd základních škol a pro maturanty.

číst více

Příspěvky na bydlení budou!

Tak je to konečně tady! Mlýny ministerstva školství melou pomalu, ale jistě. Od nového školního roku se tedy přece jen změní systém financování kolejí. Příspěvky na bydlení už nebudou dostávat koleje, ale přímo vysokoškoláci.

Novinky na Pedagogické fakultě v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni se rozhodla od příštího roku umožnit na Pedagogické fakultě nově studovat i francouzský jazyk pro budoucí učitele základních škol.

Dny otevřených dveří na Západočeské univerzitě v Plzni

Dnes, 6. ledna, se koná na Fakultě strojní Západočeské univerzity den otevřených dveří. Děkan fakulty Jan Horejc seznámí přítomné v 9:15 s podmínkami studia a s přijímacím řízením pro rok 2005/2006.