Další rekord v počtu podaných přihlášek hlásí Karviná

20. 3. 2006 | Aktuality

Ani ne měsíc poté, co většina studijních oddělení vysokých škol uzavřela své schránky s přihláškami, jsou známy první oficiální počty uchazečů. A ty letos opravdu lámou rekordy!

Jednou ze škol, která se letos těší opravdu rekordnímu zájmu studentů, je i Slezská univerzita v Opavě, konkrétně její Obchodně-podnikatelská fakulta se sídlem v Karviné. Její studijní oddělení letos přijalo více než 3500 přihlášek ke studiu. Pokud vezmeme v potaz, že každoročně se na fakultu hlásí v průměru 2000 studentů, je to viditelný nadprůměr. Z celkového počtu přihlášených má v plánu pak fakulta přijmout zhruba čtvrtinu uchazečů.

Fakulta v Karviné je zaměřena zejména na vzdělání v oblasti ekonomiky, financí, ve správních a sociálních oborech. Nabízí studentům i obory, které se zaměřují na informatiku v ekonomii. Každoročně je však největší zájem o obory Marketing a management, Ekonomika podnikání v obchodě a službách, a oblibě se také těší obor Hotelnictví. Kromě základního bakalářského stupně nabízí karvinská fakulta i studium navazující magisterské a doktorský studijní program.

Zdroj : Právo www.opf.slu.cz