Jaroslav Dušek na FSS MU

22. 3. 2006 | Aktuality

Katedra psychologie brněnské Fakulty sociálních studií pořádá ve čtvrtek 23.3. 2006 besedu s Jaroslavem Duškem. Pana umělce jistě netřeba představovat, avšak pro pořádek zmiňme jeho nejenom improvizátorský, herecký, moderátorský, ale i režisérský a pedagogický přínos české kultuře.

Konečně, máte-li čas, přijďte se sami přesvědčit, jaký mistr ve skutečnosti je (či jaký je ve skutečnosti mistr?)! Beseda začíná v 17:00 v Aule (3. patro) FSS MU. Jak se píše na pozvánce, nemáte se bát Jaroslava Duška na cokoli zeptat, on se zase nebude bát odpovídat.

Pro pečlivé zájemce o besedu je doporučena jeho webové stránka. Prostudujte si pozorně uvedené informace, ať jste připraveni na cokoli. http://www.volny.cz/…akluska.html

Na závěr se snad už jen hodí uvést názor Duškovy žákyně Ester Kočičkové na učitelský rozměr „mistrovy“ osobnosti (když už se jedná o tzv. školní akci): „Domnívám se, že Jaroslav je spíše širokopásmový guru s působením dlouhodobým… Než učitel, spíše očitel, ukazatel, tazatel, vyvratitel a krotitel. Takový laskavě nekompromisní konzultant. Pokud je herectví chápáno jako zvládnutí textu a jízdy na koni, pak jsem ráda, že nás například nikdy nevzal do jízdárny… Zná prostě jiná místa.“