Na olomouckou univerzitu se letos hlásí rekordní počet uchazečů

9. 3. 2006 | Aktuality

Pracovnice studijních oddělení Univerzity Palackého v Olomouci mají v těchto dnech plné ruce práce. Očekávají totiž až 24 tisíc přihlášek ke studiu.

Podle mluvčího univerzity Radka Palaščáka by tento předpokládaný počet přihlášek byl v historii olomoucké vysoké školy rekordní. Na univerzitě bylo v posledních měsících akreditováno několik nových oborů, a to na pedagogické a filozofické fakultě. Škola také musela uchazečům vracet špatně vyplněné přihlášky, dá se tedy očekávat, že počet přihlášek ještě poroste.

Jak uvedl Palaščák, zvýšený zájem o studium se projevuje na všech sedmi fakultách. Největší nárůst přihlášených lze sledovat u lékařské fakulty. Loni se do jejich magisterských, navazujících magisterských a bakalářských programů hlásilo okolo 3700 uchazečů, letos je to přes 5000. Celkově nejvíce zájemců o studium se tradičně hlásí na filozofickou fakultu.