Nevšední studijní obor na pražské VŠE

Zcela unikátní obor zaměřený na obnovu a rozvoj kulturního dědictví připravuje pro své studenty Vysoká škola ekonomická v Praze. Na jeho otevření se minulý týden dohodli ministr kultury Vítězslav Jandák a rektor VŠE Richard Hindls.

číst více

Nové státní maturity – kde se stala chyba?

Nová verze státních maturit se v minulých týdnech nesetkala s nijak příznivým přijetím. A to zejména kvůli faktickým chybám, které se v zadání vyskytovaly, ba co více – nevyhnula se jim tentokrát ani všudypřítomná politická kampaň. A teď se hledá viník.

číst více

Liberec bude mít svou soukromou vysokou školu

Už od října bude město Liberec bohatší o svou první soukromou vysokou školu, která bude zaměřena na ekonomii v podnikání. Svou pobočku tu totiž chce otevřít Vysoká škola Karla Engliše v Brně.

DEN PRO FAIR TRADE

Studenti Masarykovy univerzity si během uplynulého týdne pochutnávali na snídaních s Fair Trade. Mohli např. ochutnat Fair Trade kávu nebo moučníky. Proč to všechno?

číst více

Jihočeskou univerzitu čekají velké změny

Už v roce 2008 by Jihočeská univerzita měla být rozšířena o nové prostory, čímž by konečně mělo vzniknout důstojné prostředí nejenom pro studium, ale i pro rozvoj vědecké činnosti. Hlavním záměrem nového stavebního projektu za zhruba 400 milionů je rozšířit univerzitu nově o budovu filozofické fakulty, knihovnu a rektorát. Stavba by měla začít v polovině příštího roku.

České vysoké školy letos přijmou 90 tisíc prváků

Letošní maturanti mají šanci obsadit jedno z 90 tisíc volných míst na vysokých školách v Česku. V tomto roce by vysoké školy měly přijmout o víc než dvacet procent více nových studentů, než tomu bylo loni.

Světový den svobody tisku

Dnešek je Světovým dnem svobody tisku. Vyhlásilo ho Valné shromáždění OSN v roce 1993 jako připomínku 3. května 1991, kdy byla přijata Windhoekská deklarace pro nezávislá, svobodná a pluralistická média v Africe a na celém světě.

číst více

Liberecká univerzita nabízí placené kurzy také pro soukromé firmy

Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci přichází s nabídkou placených kurzů pro veřejnost, ale i soukromé firmy. Mělo by jít o jednodenní semináře nebo i semestrální cykly přednášek pro ty, kteří se chtějí vzdělávat. Program je určen i pro soukromé firmy. „Kurs si může zaplatit kdokoliv, zájem očekáváme především od firem, které programově vyžadují zvyšování kvalifikaci svých zaměstnanců,“ řekl koordinátor projektu Jan Jersák.

číst více

Kontroverzní otázka u maturit nanečisto

Letošní čtvrťáky u maturit nanečisto čekala dosti překvapivá otázka.

MONITORING MÉDIÍ: Přijímačky na střední školy

První kolo přijímacích zkoušek na střední školy je v plném proudu. Česká média si všímají nejenom jejich průběhu, ale i novinky – posudků, které mají stručně uchazeče zhodnotit.