Známe výherce Zlatého Ámose

24. 3. 2007 | Aktuality

Výhercem čtrnáctého ročníku ankety Zlatý Ámos se stal Ivan Sedlák z Prahy. Tento učitel chemie na Masarykově střední škole chemické byl rovněž zvolen „Ámosem sympaťákem“ v internetové anketě, kde získal prostřednictvím sms celkem 4061 hlasů. Ocenění převzal z rukou ministryně školství Dany Kuchtové. Ivan Sedlák je zároveň nejstarším účastníkem soutěže v celé její historii – je mu rovných osmdesát let.

Dětská divácká porota nejvíce ocenila paní učitelku Petru Barošovou ze ZŠ Zubří, která se tudíž stala Dětským Ámosem 2007. Mezi finalisty se dále objevili Jan Haniš ze Svobody nad Úpou, Doubravka Matulová ze ZŠ Mládí, Roman Peška z Tábora a Renáta Spratková ze ZŠ Pastviny.

Anketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Cílem je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli.

Zdroj: www.zlatyamos.cz