Týden Letní Informatiky pro Dívky na ZČU

21. 5. 2015 | Aktuality

Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni (FAV ZČU) pořádá již potřetí svůj Týden Letní Informatiky pro Dívky (TyLIDi) aneb prázdninové soustředění pro dívky ze středních škol, které baví informatika, i když to možná zatím neví. Proběhne v termínu od 24. do 28. srpna 2015.

Celé soustředění, které bude více o zábavě nežli o učení, se ponese v duchu vizuálního programování s tématem „virtuální život“. Mezi témata týdne budou patřit např. základy programování v jazyce Java, teorie a praxe digitální fotografie, práce s videem a mnohé další. Součástí akce ale budou i exkurze na vybraných pracovištích Katedry informatiky a výpočetní techniky a spolupracující Techmanie, přednášky a diskuse se ženami, které v IT pracují a uspěly, či se současnými studentkami FAV atp. Zpestřením programu budou zcela jistě i zajímavé soutěže o ceny.

Akce je určena pro všechny středoškolačky, které chodí do druhého nebo třetího ročníku. Přihlásit se lze až do 30. června 2015.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: tylidi.zcu.cz

Další články k tématu

Čtyři příběhy absolventů Matfyzu. Budou vás inspirovat

Čtyři příběhy absolventů Matfyzu. Budou vás inspirovat

Pro fakultu neexistuje lepší reference než úspěchy jejích absolventů. Zmapovali jsme proto osudy pěti bývalých studentů Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, konkrétně studijního programu Informatika, na které může jejich alma mater být patřičně hrdá. Jejich příběhy vás možná inspirují k tomu, podat si na obor hned teď přihlášku.   Ozvali se nám z Facebooku Programátory a absolventy …

číst více