Vysokoškoláci se loni do škol téměř nepodívali, středoškoláci absolvovali on-line přes polovinu výuky

23. 2. 2021 | Aktuality

Asian girl Studying online with her teacher greetingVysoké školy zely po většinu loňského roku prázdnotou. Většina univerzit musela totiž kvůli pandemii koronaviru od března 2020 přejít na distanční výuku. Výjimku dostaly pouze některé praktické předměty, které nešlo vyučovat on-line. Minulý rok tak do škol nejčastěji docházeli žáci prvního stupně základních škol a žáci speciálních škol.

Studenti středních škol na jaře strávili doma přibližně 62 procent školních dnů, maturanti a žáci devátých tříd základních škol asi 55 procent výuky. Žáci sedmých až devátých tříd strávili ve škole 23 procent času, kombinace prezenčního a on-line vzdělávání tvořila 17 procent výuky.

O něco lépe na tom byli žáci druhých až šestých tříd. Školy mohli navštěvovat 49 dnů z 97, tedy celkem polovinu jednoho pololetí.

Epidemická situace se změnila na podzim a s ní i účast studentů ve školách. První a druhé třídy měly od září do ledna, tedy během 91 dnů výuky, distanční výuku pouhých 19 dnů. Žáci speciálních škol se on-line učili 11 dnů. Studenti devátých ročníků oproti tomu strávili doma mnohem víc času, měli celkem 46 dnů on-line výuky. Obdobně se doma učily i závěrečné ročníky středních škol. Jejich studenti byli doma po 53 dnů.

Vysoké školy podzimní semestr s velkou převahou zahájily i uzavřely on-line formou. Výjimkou byla pouze praktická výuka některých předmětů, kde se ovšem scházely menší skupinky studentů dle nařízení vlády.

Zdroj:
novinky.cz