Vysokoškoláci se loni do škol téměř nepodívali, středoškoláci absolvovali on-line přes polovinu výuky

23. 2. 2021 | Aktuality

Asian girl Studying online with her teacher greetingVysoké školy zely po většinu loňského roku prázdnotou. Většina univerzit musela totiž kvůli pandemii koronaviru od března 2020 přejít na distanční výuku. Výjimku dostaly pouze některé praktické předměty, které nešlo vyučovat on-line. Minulý rok tak do škol nejčastěji docházeli žáci prvního stupně základních škol a žáci speciálních škol.

Studenti středních škol na jaře strávili doma přibližně 62 procent školních dnů, maturanti a žáci devátých tříd základních škol asi 55 procent výuky. Žáci sedmých až devátých tříd strávili ve škole 23 procent času, kombinace prezenčního a on-line vzdělávání tvořila 17 procent výuky.

O něco lépe na tom byli žáci druhých až šestých tříd. Školy mohli navštěvovat 49 dnů z 97, tedy celkem polovinu jednoho pololetí.

Epidemická situace se změnila na podzim a s ní i účast studentů ve školách. První a druhé třídy měly od září do ledna, tedy během 91 dnů výuky, distanční výuku pouhých 19 dnů. Žáci speciálních škol se on-line učili 11 dnů. Studenti devátých ročníků oproti tomu strávili doma mnohem víc času, měli celkem 46 dnů on-line výuky. Obdobně se doma učily i závěrečné ročníky středních škol. Jejich studenti byli doma po 53 dnů.

Vysoké školy podzimní semestr s velkou převahou zahájily i uzavřely on-line formou. Výjimkou byla pouze praktická výuka některých předmětů, kde se ovšem scházely menší skupinky studentů dle nařízení vlády.

Zdroj:
novinky.cz

Další články k tématu

Koronavirus a VŠ: Distanční výuka v Praze a v Pardubicích a roušky i při výuce

Koronavirus a VŠ: Distanční výuka v Praze a v Pardubicích a roušky i při výuce

V Česku v posledních dnech dál rapidně stoupá počet nakažených nemocí covid-19. Praha je aktuálně na vládním semaforu červená, což znamená, že se zde koronavirus již šíří komunitně. V hlavním městě jsou tak aktuálně zavřené vysoké školy a výuka probíhá on-line. Na distanční výuku přešla v pondělí také Univerzita Pardubice. V ostatních krajích platí mírnější omezení, které se řídí doporučením ministerstva …

číst více
Školy doufají, že on-line výuka brzy skončí

Školy doufají, že on-line výuka brzy skončí

Už po druhé tento rok musely všechny školy v Česku přejít kvůli pandemii koronaviru na on-line výuku. Do lavic se žáci měli vrátit na začátku listopadu, podle aktuálního epidemiologického vývoje ale vše nasvědčuje tomu, že brány škol zůstanou zavřené většině žáků a studentů ještě o něco déle. Pro řadu škol je ale on-line vyučování problematické. Podle …

číst více
On-line výuku zvládá bez problému jen pět procent dětí, rodiče nejsou spokojeni

On-line výuku zvládá bez problému jen pět procent dětí, rodiče nejsou spokojeni

Nedostatečná technická vybavenost, chybějící kontakt se spolužáky, i zhoršení psychického stavu. To jsou nejčastější problémy, se kterými se podle průzkumů potýkají žáci a studenti. Spokojena s on-line výukou není ani více než polovina rodičů. Rodiče jsou méně spokojeni než na jaře Rodiče studentů a žáků hodnotí současnou podobu distanční výuky lépe než na jaře. Špatná zpráva …

číst více