Vysoké školy po pandemii: Cambridge přesune přednášky online, USA bude studenty testovat na covid-19
Vysoké školy po celém světě musí přizpůsobovat výuku aktuální pandemii koronaviru. Zároveň musí hledět i do budoucna a připravit se na možné další vlny epidemie. Plán na nadcházející školní rok již představila prestižní univerzita Cambridge. Stala se první britskou vysokou školou, která přesunula všechny přednášky on-line.
„Přednášky budou i v říjnu dostupné online. Osobní kontakt bude možný v případě menších výukových skupin za předpokladu, že se budou dodržovat povinné rozestupy,“ doplnili zástupci univerzity. Podle nich je totiž pravděpodobné, že odstupy bude nutné dodržovat i během příštího akademického roku, který začne v říjnu a skončí v létě roku 2021. Opatření školy však není definitivní. Vše bude záležet na dalším vývoji epidemie v zemi. Studenti Cambridge tak stále mají šanci, že se do přednáškových sálů vrátí osobně.
Mnohem striktnější opatření čeká v říjnu studenty Kalifornské státní univerzity. Ta nepovoluje ani malé studijní skupiny a výuku povede i na podzim výhradně distanční formou. Výjimku budou mít studenti pouze pro práci v laboratořích nebo ošetřovatelskou praxi. V on-line výuce většiny svých kurzů bude pokračovat také kanadská Univerzita McGill v Montrealu.
Aktuální přehled studia pro rok 2021/2022:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Přístupy škol severoamerického kontinentu jsou však různé. Některé vysoké školy v USA například umožňují návrat studentů už nyní, s tím že musí povinně absolvovat testy na nemoc covid-19.
Zdroj: https://www.nytimes.com/Další články k tématu
Jak studovat během epidemie koronaviru
Od středy jsou kvůli novému typu koronaviru po celém Česku až do odvolání zavřeny všechny školy, včetně vysokých. V současné době, kdy je svět propojený online, je však řada možností, jak mohou školy dál vést výuku přes internet a díky nimž mohou studenti v improvizovaných podmínkách pokračovat ve studiu. Výukové platformy typu Google for education navíc v posledních …
číst víceKoronavirus tlačí univerzity do digitálního věku
Vysoké školy se učí online učit, zkoušet, ale třeba i ověřovat totožnost studentů Epidemie koronaviru donutila české vysoké školy letos už podruhé zavřít učebny či posluchárny a vyučovat na dálku. Vzdělávání se přesunulo na internet a výklad učitele začaly přenášet zejména videokonference. Vyvstaly zcela nové otázky: jak studenty vtáhnout do děje a udržet jejich pozornost …
číst víceAustrálie kvůli koronaviru zanevřela na zahraniční studenty. Ti se možná zemi začnou vyhýbat
Sedmadvacetiletý David Bogi pracoval jako reportér malé televizní stanice v jižní Indii. Kariérně se však chtěl posunout dál, a proto se rozhodl, že si doplní vzdělání. Volil mezi Kanadou, USA a Austrálií. Nakonec u něj zvítězila žurnalistika na univerzitě v australském Melbourne, kde ve srovnání s ostatními školami mohl platit poloviční školné. Nyní je Bogi v posledním …
číst více