Univerzita Cambridge bojuje proti rasismu

22. 7. 2019 | Aktuality

cambridgePrestižní britská univerzita Cambridge se rozhodla aktivně bojovat proti rasismu. Akademici, konkrétně běloši, kteří v minulosti pracovali jako mentoři, tedy pomáhali studentům během studia, nově získají vlastního mentora, z řad kolegů jiného etnika. Tato změna je další v sérii opatření, kterými chce Cambridge omezit projevy rasismu. Jejím cílem je podporovat kulturní i národnostní rozmanitost.

Univerzita k tomuto kroku přistoupila potom, co řady jejích studentů opustila doktorandka Indiana Seresin. Jako běloška se nedokázala vyrovnat s tím, jak univerzita přistupuje k problematice lidí s jinou barvou pleti. Seresin v oficiálním vyjádření uvedla, že během svého studia byla svědkyní opakujících se projevů rasismu a zároveň přiznala, že ji k jejímu rozhodnutí opustit Cambridge přiměl rovněž nízký počet přednášejících odlišného etnika.

Cambridge také zavedl nový tréninkový program pro zaměstnance, který se mimo jiné věnuje rasové vzdělanosti a tématice předsudků. Významnou změnu představuje také to, že studenti různých etnik mají nyní právo na univerzitě využívat služby poradce, který není běloch nebo běloška.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: Telegraph.co.uk