V čem mají soukromé vysoké školy navrch

29. 9. 2024 | Pro uchazeče na VŠ
V čem mají soukromé vysoké školy navrch

Hlásíte se na vysokou školu a váháte mezi soukromou a státní či veřejnou? Sepsali jsme pro vás pár výhod soukromých VŠ, o kterých možná nevíte.

Moderní studijní obory

Většina soukromých škol nabízí obory, které skutečně odpovídají aktuálním trendům a poptávce pracovního trhu. Při výuce pak také reflektují nejnovější poznatky a pracují s digitálními technologiemi. Můžete se tak třeba naučit, jak ve své praxi využívat umělou inteligenci. Na soukromých školách také kladou větší důraz na rozvoj kreativity a kreativního myšlení, bez kterých v dnešním světě plném inovací jen tak neobstojíte.

Příprava na praxi

Na všech typech škol se setkáte s řadou teoretických i praktických úloh. Výhoda soukromých VŠ však bývá v tom, že zadání jsou více aktuální a většina studijních programů jsou tzv. profesní. Vyučují zde tedy odborníci s bohatými zkušenostmi přímo z praxe.

Studium si můžete obohatit pracovními zkušenostmi ve skvělých partnerských firmách i v organizaci dle vlastního výběru (pod podmínkou, že bude splňovat odborné kompetence příslušné k vašemu oboru). Soukromá vysoká škola vám tak lépe pomůže nastartovat budoucí kariéru.

Škola 21. století

Soukromé VŠ drží krok s dobou, takže se můžete spolehnout na digitální akademické prostředí. Studijní materiály máte k dispozici online, stejně tak jako konzultace s vyučujícími. Některé studijní obory umožňují i distanční online výuku, díky které můžete studovat prakticky odkudkoliv a flexibilně si naplánovat rozvrh i komunikaci s vyučujícími či spolužáky.

Zkoušky v některých případech probíhají přes moderní testovací centra, díky kterým si můžete vybrat z většího počtu termínů. Pokud při studiu pracujete nebo jen chcete být pánem svého času, oceníte také možnost individuálního studijního plánu.

Specialisté z oboru

Vyučující jsou odborníci z praxe, kteří aktivně působí ve svých oborech, kontinuálně se rozvíjí a studentům tak předávají co nejvíc aktuální poznatky. Podělí se s vámi nejen o praktické zkušenosti, ale i o cenné profesní kontakty, které jsou na začátku kariéry k nezaplacení. Na soukromých VŠ se často také pořádají různé workshopy a na vybrané přednášky jsou zváni zajímaví hosté. Při studiu kriminalistiky se tak setkáte s reálnými kriminalisty a policisty, zatímco v hodinách marketingu se učíte od skutečných marketingových manažerů.

Mezinárodní rozlet

Láká vás cestování? Dveře do světa vám otevřou studijní pobyty v rámci programu ERASMUS, kde si rozšíříte kulturní rozhled, naučíte se cizí jazyk a kromě

nezapomenutelných zážitků posbíráte i spoustu kontaktů, o které se můžete opřít při rozjezdu mezinárodní kariéry. A jakou výhodu vám dává soukromá škola? Díky menšímu

počtu konkurenčních studentů máte větší šanci dostat se do oblíbených destinací jako je Španělsko, Portugalsko nebo Skandinávie.

Studenti jsou slyšet

Výuka na soukromých VŠ neprobíhá v anonymních posluchárnách pro 300 lidí, ale v menších třídách, které dovolují více osobní přístup. Můžete tak vést opravdový dialog s pedagogy i ostatními studenty a získáváte tak prostor rozvíjet své komunikační schopnosti i další soft skills. Do diskuze se můžete zapojit také prostřednictvím dotazníků zpětné vazby, na studentských radách či v univerzitním informačním systému.

Soukromé vysoké školy vynikají jak nabídkou atraktivních oborů se zkušenými vyučujícími, tak moderní infrastrukturou a novými technologiemi. Díky investicím do kvality výuky a zázemí tak mohou nabídnout studentům špičkové vzdělání.

Další články k tématu

Nevzali mě na VŠ, co teď?

Přijímací zkoušky se vám nepovedly a nevzali vás na vysokou školu. Možná jste měli jenom špatný den, nebo vám přijetí uniklo o jediný bod. V prvé řadě rozhodně zachovejte klid. Nemusí to ještě definitivně znamenat, že se na školu nedostanete. Můžete se odvolat, nebo být přijati dodatečně. Pokud to nevyjde, máte i tak spoustu možností […]

číst více

Studium dvou VŠ není pro každého, ale stojí za to, říká studentka

Eva Nováková je studentkou, která si nevystačí s málem. Kromě studia jedné vysoké školy se totiž rozhodla prezenčně studovat i druhou. Proč se tak rozhodla? Co by doporučila tomu, kdo o studiu dvou škol teprve uvažuje? A zbývá jí ještě čas na koníčky a práci? Eva studuje bakaláře v oboru Speciální pedagogika a magistra v oboru Český […]

číst více

Studijní plány: Skončit magistrem nebo pokračovat na doktorát?

Úspěšně jste zakončili magisterské studium a přemýšlíte co dál? Rozhodování může být složité, obzvlášť pokud nemáte představu, jak by měla vypadat vaše budoucí kariéra. Můžete se vydat rovnou na pracovní trh, anebo dál studovat a získat titul PhD. Obojí má své pro i proti. Magisterské studium Magisterské studium zpravidla trvá dva roky, přičemž na českých […]

číst více