Studenti VOŠ na praxích se musí povinně testovat dvakrát týdně

28. 1. 2022 | Aktuality

covid testování ve školáchTestovat dvakrát týdně se stejně jako ve firmách musí nově také studenti vyšších odborných škol, kteří mají praxi na pracovišti mimo denní studium. Středoškolákům na praxích pak zůstává stávající povinnost otestovat se jednou týdně. Změny oznámilo ministerstvo zdravotnictví a platí od minulého týdne. Na testy musí očkovaní i neočkovaní studenti.

„Povinné testování zaměstnanců (dvakrát týdně) může dopadat také na žáky a studenty, kteří konají praxi na pracovišti fyzické nebo právnické osoby,“ specifikovalo podmínky ministerstvo zdravotnictví.

Studentům VOŠ nebo jiné než denní formy studia zajišťuje testy zaměstnavatel. Pokud student zároveň pracuje i jinde, stačí mu na praxi předložit potvrzení, že se testoval ve druhé práci. Středoškolákům na praxi pak stejně jako dosud zajistí testy škola.

Dvakrát týdně se nově musí testovat také zaměstnanci mateřských školy, základních uměleckých škol, výchovných ústavů, vyšších odborných škol a školských poraden, kteří se dosud nemuseli testovat vůbec.

Dvakrát týdně nebo každý třetí až čtvrtý den se musí testovat také zaměstnanci na vysokých školách. Studenti vysokých škol se s ohledem na zkouškové období zatím pravidelně testovat nemusí – pokud při studiu nepracují. Pravidla by se mohla změnit, jakmile se studenti vrátí do přednáškových sálů.

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Covidová výuka na VŠ: Roušku by za distanční výuku studenti neměnili

Covidová výuka na VŠ: Roušku by za distanční výuku studenti neměnili

Další semestr s covidem na vysokých školách je v plném proudu. A zatím v prezenčním režimu – s výjimkami. Aktuálně platí plošně pouze opatření, že v učebnách, kde je v jeden čas více než 50 lidí, a ve společných prostorách musí mít studenti nasazené respirátory. Jednotlivé školy a fakulty si další pravidla stanovují samy. Stávající opatření studentům nevadí a problém s ním …

Rektoři žádají, aby se studenti naočkovali. Ti za to chtějí výhody

Rektoři žádají, aby se studenti naočkovali. Ti za to chtějí výhody

Mezi vysokoškoláky je stále velký počet neočkovaných proti koronaviru. Někteří studenti se na očkování nechystají ani v budoucnu. Česká konference rektorů (ČKR) proto nyní studenty k očkování vyzvala. Podle ní je to nejlepší způsob, jak v nadcházejícím semestru zajistit plnohodnotné vzdělávání. Někteří studenti ale oponují, že výzva může zafungovat jen když za očkování dostanou konkrétní výhody. „Chceme-li …

Vláda schválila 10 dní ředitelského volna kvůli covidu

Vláda schválila 10 dní ředitelského volna kvůli covidu

Deset dní ředitelského volna nebo přechod na distanční výuku – tyto možnosti by už brzy mohly využívat školy v Česku. Zákon, který jednomyslně schválila vláda, počítá také s ošetřovným pro rodiče dětí do 10 let. „Deset dní mimořádného pandemického ředitelského volna dostalo od vlády zelenou. Ředitelé škol je budou moci využít i na distanční výuku. Obojí generuje …