Studenti UPOL si uvaří nejstarší české pivo

4. 10. 2022 | Aktuality

Studenti UPOL si uvaří nejstarší české pivoV neobvyklém prostoru se budou moct nově učit studenti Univerzity Palackého v Olomouci. Univerzita pro ně ve sklepení filozofické fakulty otevře experimentální pivovar. Vyzkouší si v něm uvařit nejstarší české pivo a budou také zkoumat dopady zlatého moku na lidské zdraví. V pivní laboratoři budou společně pracovat studenti napříč obory.

Dveře experimentálního pivovaru se pro studenty otevřou už v letním semestru v rámci předmětu Cvičení z chemie piva. Pivo budou studenti připravovat po vzoru domácích sládků v menších, třicetilitrových nádobách. Každá várka piva tak bude jedinečná.

Předmět bude otevřen studentům všech oborů. Archeolgové budou moct zkoumat nádoby, ve kterých bylo nalezeno nejstarší české pivo, lingvisté si zase počtou v historických arších s receptem. Zapojit by se mohli také medici, kteří by zkoumali vliv piva na střevní mikroflóru. Všichni pak budou mít možnost si nejstarší pivo vlastnoručně připravit.

Zdroj: Radiožurnál

Další články k tématu

Bývalý rektor UPOL a prorektorka UK zamířili na ministerstvo

Bývalý rektor UPOL a prorektorka UK zamířili na ministerstvo

Bývalý rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller a dosavadní prorektorka Univerzity Karlovy Radka Wildová doplnili od února tým ministra školství Jana Gazdíka. Wildová působí nově ve funkci náměstkyně pro vysoké školy. Miller je Gazdíkův politický náměstek. Informoval o tom resort školství. Wildová se chce ve své nové funkci zaměřit na internacionalizaci a modernizaci vysokoškolského vzdělávání …