Starbucks bude svým zaměstnancům platit školné na vysoké škole
Řetězec kaváren Starbucks ve Velké Británii se rozhodl, že případným zájemcům z řad svých pracovníků proplatí školné na univerzitě. Díky Starbucksu by tak mohli dálkově vystudovat Arizona State University ve Spojených státech. Řetězec si od toho slibuje i nalákání dalších zaměstnanců.
Právě v USA s tímto nápadem řetězec poprvé přišel. Získal tak 18 tisíc nových zaměstnanců. V Británii Starbucks nejdříve poskytne stipendium stovce uchazečů a pokud se krok osvědčí, je firma připravena jejich počet navýšit.
Mluvčí Starbucks uvedla, že v interních dotaznících mnoho zaměstnanců zmínilo touhu studovat, nicméně velkou překážkou na cestě za titulem byly pro mnohé z nich právě finance.
Starbucks proplatí zaměstnancům školné výměnou za to, že u něj po dobu studií zůstanou pracovat. Nabídka je určená zaměstnancům na všech pozicích, kteří pro společnost pracují alespoň tři měsíce a nemají bakalářský titul. Prezident Arizona State University Michael Crow řekl, že tato dohoda je krokem vpřed ve snaze poskytnout vzdělání všem, kteří o něj mají zájem.
Starbucks, stejně jako ostatní firmy ve Velké Británii, se musí momentálně vypořádávat s nejistotou, která panuje kolem brexitu. Proplacení školného tak může být i způsob, jak zaujmout uchazeče o práci a udržet si stávající zaměstnance, kteří by v případě odchodu Británie z Evropské unie chtěli zemi opustit.
Podle manažera další kavárenské sítě Pret A Manger je pouze jeden z padesáti uchazečů o zaměstnání Brit a proto je na místě obava z nedostatku pracovníků po brexitu. Ten by totiž mohl v budoucnu také omezit příliv pracovní síly ze zemí EU.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroje: Independent.co.uk, BBC
Další články k tématu
České univerzity jsou hrdé, když vyhodí spoustu studentů, míní odborník
Skoro 60 procent českých vysokoškoláků nedokončí bakalářské studium. Často končí už v prvním ročníku. Důvodů je více. Patří mezi ně příliš mnoho teorie bez spojení z praxí i chybějící motivace. Podle odborníků většina univerzit vysokou neúspěšnost svých studentů neřeší. Na problém upozornil server Seznam Zprávy. Z údajů ministerstva školství vyplývá, že přes 58 procent bakalářských studentů, kteří začali […]
číst více