Starbucks bude svým zaměstnancům platit školné na vysoké škole

9. 8. 2019 | Stojí za přečtení

bangkok-thailand-june-29-2018-starbucks-hot-beverage-coffee-with-holder-table_1339-12029Řetězec kaváren Starbucks ve Velké Británii se rozhodl, že případným zájemcům z řad svých pracovníků proplatí školné na univerzitě. Díky Starbucksu by tak mohli dálkově vystudovat Arizona State University ve Spojených státech. Řetězec si od toho slibuje i nalákání dalších zaměstnanců.

Právě v USA s tímto nápadem řetězec poprvé přišel. Získal tak 18 tisíc nových zaměstnanců. V Británii Starbucks nejdříve poskytne stipendium stovce uchazečů a pokud se krok osvědčí, je firma připravena jejich počet navýšit.

Mluvčí Starbucks uvedla, že v interních dotaznících mnoho zaměstnanců zmínilo touhu studovat, nicméně velkou překážkou na cestě za titulem byly pro mnohé z nich právě finance.

Starbucks proplatí zaměstnancům školné výměnou za to, že u něj po dobu studií zůstanou pracovat. Nabídka je určená zaměstnancům na všech pozicích, kteří pro společnost pracují alespoň tři měsíce a nemají bakalářský titul. Prezident Arizona State University Michael Crow řekl, že tato dohoda je krokem vpřed ve snaze poskytnout vzdělání všem, kteří o něj mají zájem.

Starbucks, stejně jako ostatní firmy ve Velké Británii, se musí momentálně vypořádávat s nejistotou, která panuje kolem brexitu. Proplacení školného tak může být i způsob, jak zaujmout uchazeče o práci a udržet si stávající zaměstnance, kteří by v případě odchodu Británie z Evropské unie chtěli zemi opustit.

Podle manažera další kavárenské sítě Pret A Manger je pouze jeden z padesáti uchazečů o zaměstnání Brit a proto je na místě obava z nedostatku pracovníků po brexitu. Ten by totiž mohl v budoucnu také omezit příliv pracovní síly ze zemí EU.

Zdroje: Independent.co.uk, BBC

Další články k tématu

Vysoká škola Newton zaplatí rok studia obětem tornáda

Vysoká škola Newton zaplatí rok studia obětem tornáda

Koncem června zasáhlo jižní Moravu tornádo. Vyžádalo si několik lidských životů a zničilo desítky domů. Pomoc obětem ničivého živlu nyní nabízí soukromá Vysoká škola Newton. Lidem ze zasažené oblasti poskytne stipendium ve výši ročního školného na bakalářské a magisterské studium. „Po zasedání představenstva školy jsme se rozhodli pro pomoc v podobě stipendia ve výši ročního …

číst více
Systematičtí Němci i nespokojení Angličani. Jakou finanční kompenzaci nabízejí studentům v zahraničí?

Systematičtí Němci i nespokojení Angličani. Jakou finanční kompenzaci nabízejí studentům v zahraničí?

Kvůli koronakrizi se řada lidí ocitla ve finanční tísni. Patří mezi ně i studenti, kteří si přivydělávali v nejvíce zasažených odvětvích jako je gastronomie či cestovní ruch. Jakou pomoc nabízí studentům v nouzi zahraniční univerzity? Finanční kompenzace poskytují v Německu, USA i ve Velké Británii. Každý student na ně ale nedosáhne a ne vždy jsou dostačující. Systematičtí Němci V Německu …

číst více
Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Mladým hráčům počítačových her se otevřou dveře na zahraniční univerzity, kde budou mít možnost studovat obory spojené s elektronickým sportem (esportem), zapojit se do univerzitních esportových týmů nebo získat stipendia. Za projektem stojí spojení profesionálního esportovního týmu eSuba a společnosti Education.cz, která se snaží pomoci nadaným středoškolákům i vysokoškolákům dostat se na zahraniční školy. „Podporujeme studenty …

číst více