Soutěž pro středoškoláky: Překládejte s Evropskou komisí

27. 9. 2012 | Aktuality

V letošním roce se uskuteční již šestý ročník překladatelské soutěže Juvenes Translatores (Mladí překladatelé), kterou pravidelně vyhlašuje Evropská komise. Zúčastnit se jí mohou sedmnáctiletí žáci středních škol. Do soutěže je možné se zaregistrovat do 20. října 2012.

Účastníci se mohou rozhodnout, z jakého a do jakého jazyku budou překládat. Na výběr mají ze všech úředních jazyků Evropské unie. Většina soutěžících si ovšem vybírá překlad do svého mateřského jazyka.

Z každého členského státu je vybrán vítěz, jehož hlavním oceněním je cesta do Bruselu. Organizátoři chtějí za pomoci této soutěže podpořit nejen jazykovou výuku, ale i zvýšit povědomí o studiu překladatelství.

Více informací o soutěži naleznete zde. Pravidla a pokyny Zdroj informací: msmt.cz Zdroj obrázku: sxc.hu

Další články k tématu

Nejlepší studentský film je ze Slezské univerzity. Utká se o místo v Cannes

Nejlepší studentský film je ze Slezské univerzity. Utká se o místo v Cannes

Soutěž Brno 48 hours zná svého vítěze. Je jím tým složený ze studentů Slezské univerzity v Opavě. Ten musel za dva dny napsat scénář, natočit a sestříhat materiál a do dvou dnů stihnout odevzdat hotový film. Kromě časového limitu měli soutěžící omezení také ve formě několika kritérií „Každý soutěžící tým si vylosoval zadání, tedy filmový žánr, …

číst více