Soutěž pro středoškoláky: Překládejte s Evropskou komisí

27. 9. 2012 | Aktuality

V letošním roce se uskuteční již šestý ročník překladatelské soutěže Juvenes Translatores (Mladí překladatelé), kterou pravidelně vyhlašuje Evropská komise. Zúčastnit se jí mohou sedmnáctiletí žáci středních škol. Do soutěže je možné se zaregistrovat do 20. října 2012.

Účastníci se mohou rozhodnout, z jakého a do jakého jazyku budou překládat. Na výběr mají ze všech úředních jazyků Evropské unie. Většina soutěžících si ovšem vybírá překlad do svého mateřského jazyka.

Z každého členského státu je vybrán vítěz, jehož hlavním oceněním je cesta do Bruselu. Organizátoři chtějí za pomoci této soutěže podpořit nejen jazykovou výuku, ale i zvýšit povědomí o studiu překladatelství.

Více informací o soutěži naleznete zde. Zdroj informací: msmt.cz Zdroj obrázku: sxc.hu