Skutečně kosmopolitní. Promoce studentů AAU mohly sledovat rodiny po celém světě

7. 7. 2021 | Aktuality

Promoce studentů AAUPrezenční i on-line – takové byly kvůli pandemii koronaviru promoce na Anglo-American University v Praze. Díky tomu mohli absolventy sledovat rodiny, vzdálené příbuzenstvo i přátelé ze všech koutů světa – v případě, že sami nemohli na událost dorazit. Na rozdíl od minulého roku si studenti díky příznivější pandemické situaci mohli diplomy převzít osobně.

Letos na AAU promovalo 122 studentů 32 národností v oborech humanitní a sociální vědy, právo a obchod, mezinárodní vztahy a diplomacie nebo žurnalistika a vizuální umění. 92 studentů dokončilo bakalářský stupeň, nejvíce z nich v oboru obchodní administrativy a mezinárodních vztahů. Titul magistr získalo 30 absolventů.

Promoce se konaly v prostorách školy v Thurn-Taxisově paláci na pražské Malé Straně. Sledovat je bylo možné na všech streamovacích kanálech školy.

Vzhledem k tomu, že je AAU vysokou školou s největším podílem zahraničních studentů v České republice, existuje možnost, že se koncept „dvojích“ promocí udrží i do budoucna. Studenti na AAU do Prahy přichází nejčastěji z USA či Ruska. Velkou skupinu pak tvoří také Češi.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

„AAU má více než 2 000 absolventů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů také vede místní neziskové organizace a projekty jako RunCzech, Vteřina poté, Cooks Without Homes, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery,“ uvedla Dana Aleksičová, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Další články k tématu

Anglo-American University: Mezinárodní škola v srdci Prahy letos slaví už 30 let

Anglo-American University: Mezinárodní škola v srdci Prahy letos slaví už 30 let

V malebných křivolakých uličkách na Malé Straně kousek od břehu Vltavy se nachází Anglo-American University – mezinárodní vzdělávací instituce v srdci historického centra Prahy. Letos škola slaví už 30 let od svého založení. Podzimní semestr jubilejního roku na AAU nabídne kvůli pandemii koronaviru novou formu studia – dálkově on-line. „Studovat na AAU je jako být součástí velké …

číst více
O promoci nepřijdou ani kvůli pandemii. Inženýři z ČVUT dostanou diplomy on-line

O promoci nepřijdou ani kvůli pandemii. Inženýři z ČVUT dostanou diplomy on-line

Dosud to byly vždy historické prostory Betlémské kaple, kde absolventi Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské přebírali z rukou rektora své vysokoškolské diplomy. Letos kvůli pandemii nebude možné promoce uskutečnit v tradiční podobě. České vysoké učení technické však nechce své studenty ani jejich příbuzné ochudit o tento zážitek. Ceremoniál tak přesunou on-line. „Je zřejmé, že v nejbližších měsících …

číst více
Bývalý rektor UPOL a prorektorka UK zamířili na ministerstvo

Bývalý rektor UPOL a prorektorka UK zamířili na ministerstvo

Bývalý rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller a dosavadní prorektorka Univerzity Karlovy Radka Wildová doplnili od února tým ministra školství Jana Gazdíka. Wildová působí nově ve funkci náměstkyně pro vysoké školy. Miller je Gazdíkův politický náměstek. Informoval o tom resort školství. Wildová se chce ve své nové funkci zaměřit na internacionalizaci a modernizaci vysokoškolského vzdělávání …

číst více