Skutečně kosmopolitní. Promoce studentů AAU mohly sledovat rodiny po celém světě

7. 7. 2021 | Aktuality

Promoce studentů AAUPrezenční i on-line – takové byly kvůli pandemii koronaviru promoce na Anglo-American University v Praze. Díky tomu mohli absolventy sledovat rodiny, vzdálené příbuzenstvo i přátelé ze všech koutů světa – v případě, že sami nemohli na událost dorazit. Na rozdíl od minulého roku si studenti díky příznivější pandemické situaci mohli diplomy převzít osobně.

Letos na AAU promovalo 122 studentů 32 národností v oborech humanitní a sociální vědy, právo a obchod, mezinárodní vztahy a diplomacie nebo žurnalistika a vizuální umění. 92 studentů dokončilo bakalářský stupeň, nejvíce z nich v oboru obchodní administrativy a mezinárodních vztahů. Titul magistr získalo 30 absolventů.

Promoce se konaly v prostorách školy v Thurn-Taxisově paláci na pražské Malé Straně. Sledovat je bylo možné na všech streamovacích kanálech školy.

Vzhledem k tomu, že je AAU vysokou školou s největším podílem zahraničních studentů v České republice, existuje možnost, že se koncept „dvojích“ promocí udrží i do budoucna. Studenti na AAU do Prahy přichází nejčastěji z USA či Ruska. Velkou skupinu pak tvoří také Češi.

„AAU má více než 2 000 absolventů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů také vede místní neziskové organizace a projekty jako RunCzech, Vteřina poté, Cooks Without Homes, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery,“ uvedla Dana Aleksičová, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Další články k tématu

Štěpán Müller novým rektorem AAU

Štěpán Müller novým rektorem AAU

Praha, 9. ledna 2020 – Do funkce úřadujícího rektora Anglo-American University, soukromé vysoké školy s nejdelší historií v ČR, byl počátkem ledna uveden Štěpán Müller. Dosavadní rektor Lubomír Lízal byl z funkce uvolněn a působí jako předseda představenstva Expobank. Doc. Ing. Štěpán Müller, CSc., MBA, který má bohaté mezinárodní zkušenosti jak z akademické sféry, tak v oblasti …

číst více
Anglo-American University: Mezinárodní škola v srdci Prahy letos slaví už 30 let

Anglo-American University: Mezinárodní škola v srdci Prahy letos slaví už 30 let

V malebných křivolakých uličkách na Malé Straně kousek od břehu Vltavy se nachází Anglo-American University – mezinárodní vzdělávací instituce v srdci historického centra Prahy. Letos škola slaví už 30 let od svého založení. Podzimní semestr jubilejního roku na AAU nabídne kvůli pandemii koronaviru novou formu studia – dálkově on-line. „Studovat na AAU je jako být součástí velké …

číst více
Na AAU je výuka v plném proudu! Školní rok odstartoval na konci srpna

Na AAU je výuka v plném proudu! Školní rok odstartoval na konci srpna

Anglo-americká vysoká škola (AAU) patří mezi školy, které zahajují podzimní semestr jako první. Výuka tam tak i letos tradičně začala již 31. srpna. V tomto roce škola, kde se učí výhradně v anglickém jazyce, přivítala téměř 600 studentů. Nejpočetnější skupinu tradičně tvoří studenti z USA, jejichž podíl činí více než třetinu. Českých studentů je na AAU zhruba …

číst více