Anglo-americká vysoká škola, z.ú. (AAU) byla založena v roce 1990 a je nejstarší soukromou VŠ působící v České republice. Sídlí v nově zrekonstruovaném Thurn-taxisově paláci pod Pražským hradem.

Studijní programy

AAU nabízí bakalářské, magisterské i profesní vzdělání v oblastech ekonomiky, managementu, mezinárodních vztahů a diplomacie, humanitních a společenských věd, vizuálního umění a rovněž také žurnalistiky a práva. Výuka probíhá pouze v anglickém jazyce a je založena na amerických a britských tradicích.

Většina programů je  akreditována MŠMT. Vyjímkou jsou studijní obory LLB, LLM a MBA, které jsou uskutečňovány s mezinárodními partnery. Škole byla také jako první neamerické akademické instituci příznána prestižní americká akreditace WASC (The Western Association of Schools and Colleges), kterou jsou akreditovány prominentní univerzity na západním pobřeží Spojených států jako například Chapman University a University of California.

www.aauni.edu/?utm_source=vysokeskoly.cz

Studijní obory

Přihlášky a přijímačky

Uchazeči o studium musí prokázat odpovídající znalost anglického jazyka. Škola uznává například test TOEFL s výsledkem 525 bodů. Uchazeči musí odevzdat také řadu dokumentů, včetně eseje nebo doporučujících dopisů. 

Přihlášku ke studiu je možné podávat v průběhu celého roku.

Elektronická přihláška
Elektronická přihláška: 2000 Kč

Aktuality

Den otevřených dveří na AAVŠ

Den otevřených dveří na AAVŠ

Anglo-americká vysoká škola pořádá den otevřených dveří 18.5.2018 číst více

Erasmus

Erasmus

Nabízíme několik možností, jak vycestovat za výukou do zahraničí. Jsme zapojeni do programu Erasmus a nabízíme i výměnné studijní pobyty v zemích mimo Evropu, jako jsou třeba Austrálie, Tchaj-wan či U.S.A. číst více

Stipendia

Stipendia

Anglo-americká vysoká škola má unikátní systém prospěchových stipendií, díky kterému mohou ti nejlepší studenti studovat ZADARMO na základě dosaženého studijního průměru GPA (Grade Point Average). číst více

Doplňující informace

Studijní prostředí

AAU vytváří interaktivní prostředí v malých studijních skupinách, kde je kladen důraz na samostatné myšlení, exaktní uvažování a vytříbení dovednosti psaného i mluveného projevu. Studenti mají možnost zapojit se do Studentské Rady, která slouží jako most mezi AAU administrativou a studenty. Připravuje pro studenty společenské akce, výlety a také organizuje studentské kluby.

Studium v zahraničí

Část studia lze absolvovat i na některé z partnerských univerzit po celém světě (např. Chapman University v Kalifornii; Murdoch University v Austrálii; Kookmin University v Koreji). AAU je také zapojena do mezinárodního programu Erasmus, který umožňuje výměnné studijní pobyty v rámci zemí EU.

Školné

Za kompletní bakalářský program studenti zaplatí 450 000,-.

Stipendium

Škola nabízí prospěchová stipendia, která umožňují studentům na základě studijních výsledků získat slevu na školném nebo dokonce studovat bez poplatku.