Rektorem roku se stal Richard Hindls z VŠE

25. 4. 2013 | Aktuality

Rektorem aademického roku 2012/2013 v kategorii veřejných vysokých škol se stal profesor Richard Hindls z Vysoké školy ekonomické v Praze. Hlasování, kterého se účasnilo 20 734 respondentů, organizovala Česká studentská unie (ČeSU). Na druhém místě se umístil profesor Jiří Močkoř, rektor Ostravské univerzity v Ostravě. Třetí místo získal profesor Karel Rais, rektor Vysokého učení technického v Brně.

Prof. Richard Hindls je významný ekonom, statistik a pedagog. Je členem mnoha českých i zahraničních institucí, vědeckých rad a učených společností, mj. místopředsedou České statistické rady, místopředsedou České konference rektorů, členem Strategického výboru mezinárodní aliance CEMS v Paříži, členem Asociace národního účetnictví v Paříži a mnoha dalších. Je laureátem Řádu křišťálového vavřínu Hospodářské komory České republiky.

Rektorem roku 2012/2013 v kategorii soukromých vysokých škol se dle hlasování studentů vysokých škol stal MUDr. Jan Mojžíš, rektor NEWTON College v Brně. Děkanem roku zvolili respondenti profesora Marka Turčániho, děkana Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze.

Hlasování probíhalo od 6. listopadu 2012 do 11. ledna 2013 prostřed­nictvím internetové stránky www.FakultaRoku.cz. Vítězem se stal ten z kandidátů, jehož vysoká škola získala nejvíce kladných hlasů po přepočtení na počet studentů školy.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroje: fakultaroku.cz, managerweb.ih­ned.cz

Další články k tématu

Hodnocení univerzit: Nejsnadněji najdou zaměstnání absolventi technických oborů

Hodnocení univerzit: Nejsnadněji najdou zaměstnání absolventi technických oborů

V nejnovějším žebříčku Quadrelli Simmons, který hodnotil úspěšnost absolventů univerzit na pracovním trhu, zvítězily na plné čáře technické obory. Ačkoliv žebříček nehodnotil školy přímo podle studijních programů, na předních příčkách se umístily univerzity právě s tímto zaměřením. České univerzity skončily ve druhé a třetí stovce.   Jedním z hlavních kritérií, podle kterých QS univerzitám přidělovalo body, byla spolupráce …

číst více
VŠE může samostatně rozhodovat o vzniku, zrušení a změnách studijních programů

VŠE může samostatně rozhodovat o vzniku, zrušení a změnách studijních programů

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) právě dnes obdržela institucionální akreditaci od národního akreditačního úřadu. Díky ní může samostatně rozhodovat o vzniku, zrušení a změnách studijních programů, platná je po dobu 10 let. Specifikem VŠE je její úzká specializace. Proto se škola rozhodla žádat o institucionální akreditaci pouze pro dvě oblasti vzdělávání, a to pro oblast …

číst více