Program Empower pomůže studentkám, které chtějí podnikat

12. 2. 2024 | Uplatnění studentů a absolventů

uplatnění studentek v podnikání
Agentura JIC zahájila rozvojový program Empower určený pro studentky i nestudentky, které chtějí rozjet vlastní byznys. V rámci šesti bloků se účastnice programu setkají úspěšnými podnikatelkami a získají praktické znalosti potřebné pro vstup do světa podnikání.

Program je výběrový s kapacitou pro 15 zájemkyň. V rámci přihlášky můžou ženy představit svůj podnikatelský záměr nebo již existující projekt. Cena celého programu je tisíc korun. Uzávěrka přihlášek je 18. února 2024.

Program bude rozdělený do šesti bloků, potrvá zhruba čtvrt roku a odstartuje 7. března, v kreativním hubu KUMST v Brně. Každý blok bude zaměřený na jiné téma. Půjde třeba o definování vlastních talentů a silných stránek, ověření podnikatelského záměru či techniku pro prezentaci startupu.

Součástí programu budou také workshopy, skupinové konzultace a diskuze s úspěšnými podnikatelkami. O své zkušenosti se podělí například founderka startupu Entrant Julie Dobrovolná, lektorka Jana Hřebecká, blogerka a květinářka Veronika Ježková, psycholožka Beáta Holá nebo Eva Komárková, ředitelka společnosti IN-EKO.

Cílem programu je podpořit ženy a jejich projekty a dodat jim odvahu a sebevědomí. „Chceme dát holkám větší šanci uspět. Víme, že mají vzdělání v oboru i chuť se do něčeho vlastního pustit. My jim poskytneme bezpečný prostor, kde získají podnikatelské základy a také víru v sebe sama. Chceme mladé dívky inspirovat a představit jim ženy, kterým se ve světě podnikání podařilo uspět,“ říká Veronika Válková, která v JIC stojí za programem Empower.

Zdroj: Novinky.cz, JIC

Další články k tématu

Aplikace propojí brněnské studenty se zaměstnavateli

Aplikace propojí brněnské studenty se zaměstnavateli

Najít tu správnou brigádu není jednoduché. Studentům z Brněnska s tím nově bude pomáhat aplikace Start ID, která propojí 500 firem v kraji s 50 tisíci studenty. Aplikace navíc nebude nabízet pouze brigády, ale také práce a stáže. Využívání aplikace je jednoduché. Studenti si zřídí účet a vyplní do něj akademické i mimoškolní úspěchy.  S tímto profilem …

Podnikání po ukončení studia: Výhody a nevýhody

Podnikání po ukončení studia: Výhody a nevýhody

Podle zahraniční studie by si více než 60 procent studentů po absolvování studia přálo začít podnikat. Založit byznys bez předchozích zkušeností je však risk a mladí lidé mohou na vysoce konkurenčním trhu narazit. Ani tyto výzvy nezabrání některým nadšencům začít a v budoucnu třeba i uspět s vlastním podnikem. Počet startupů založených čerstvými absolventy roste den od …

Většina studentů se chce soustředit na rodinu i kariéru

Většina studentů se chce soustředit na rodinu i kariéru

Češti studenti neupřednostňují kariéru před rodinou, spíš než v korporátu chtějí pracovat v menší firmě. Vyplývá to z průzkum společnosti GTS Alive Group, která vydává studentské průkazy ISIC. Průzkum se vedle Česka uskutečnil ještě v dalších šesti zemích a účastnili se ho převážně vysokoškoláci. Průzkum konkrétně zjišťoval, jestli je pro studenty v budoucnu priorita kariéra nebo rodina. Pro 40 …