Prezenčně i on-line. VŠE pořádá den otevřených dveří pro magistry
V úterý 9. března se brány Vysoké školy ekonomické v Praze otevřou zájemcům o navazující magisterské studium. Jak je to s mýty, které o škole kolují? Jaký je studentský život na škole a co obnáší studium? Dozvědět se to budete moct v rámci on-line přednášky a v případě zájmu také osobně přímo na škole.
Program odstartuje ve 14 hodin obecným výkladem o VŠE. Následovat bude představení jednotlivých fakult školy. Představovací cyklus potrvá přes dvě hodiny a sledovat ho můžete on-line prostřednictvím stránek denotevrenychdveri.vse.cz. Během přenosu bude i prostor pro dotazy.
Ačkoliv je část programu DOD on-line, VŠE zájemce o studium nepřipraví ani o příležitost poznat univerzitu na vlastní kůži. Nasát atmosféru kampusu můžete během jedné ze čtyř prohlídek (od 11, 12, 13 a 17 hodin). Přímo ve škole v učebně SB 412 pak můžete shlédnout i zmíněnou on-line přednášku o škole a jejích fakultách.
Aktuální přehled studia pro rok 2023/2024:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroj: VŠE
Další články k tématu
Novým rektorem VŠE je odborník na bankovnictví Petr Dvořák
Vysoká škola ekonomická má nového rektora. Stal se jím odborník na bankovnictví Petr Dvořák. Svého protikandidáta, děkana fakulty financí a účetnictví Ladislava Mejzlíka, porazil už v prvním kole. V čela univerzity nahradí Dvořák stávající rektorku Hanu Machkovou příští rok v dubnu. Volbu rektora musí ještě oficiálně potvrdit prezident Miloš Zeman. Dvořák aktuálně na VŠE působí jako prorektor …
VŠE už rok pomáhá studentům i učitelům z Ukrajiny
V únoru uplynul přesně rok od počátku ruské invaze na Ukrajinu. Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) od té doby aktivně pomáhá ukrajinským studentům, učitelům i jejich rodinám. Těm, které válka vyhnala z domovů, se snaží co nejvíce usnadnit život v Česku. Pro ty, co v zemi zůstali, zase pomáhá shánět finanční podporu. Do pomoci se zapojují jednotlivé fakulty školy …
Nejdražší město střední Evropy. Láká ještě Praha zahraniční studenty?
Do Česka každoročně míří studenti z celého světa. Za studium sice musí platit, právě výše školného – alespoň v porovnání s anglofonními zeměmi – je ale jedním z největších lákadel pro zahraniční studenty. Kvůli vysoké inflaci a rostoucím nákladům na život se ale studium v Česku v posledních letech prodražilo. Praha loni dokonce obsadila první místo v žebříčku zemí s nejdražším bydlením ve …