Plzeň ožívá uměním. Fakulta ZČU vystaví tisíce děl

9. 3. 2023 | Studentský život

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity
Začátek roku bude v Plzni ve znamení výstav. Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity jich připravila celkem pět. Návštěvníci budou moct shlédnout tisíce děl od více než 700 mladých umělců v galeriích po celém městě. Největší část výstavy tvoří Winter show, kde studenti fakulty prezentují své klauzurní práce.

Winter show tvoří obrazy, sochy, grafické práce, designy a mnoho dalšího. Momentálně si je můžete prohlédnout v městské kreativní zóně DEPO2015 a v Galerii Ladislava Sutnara ve středu západočeské metropole. V následujících týdnech si pak budete moct do galerie zajít na to nejlepší, co studenti vtvořili. Výstava Best of Klauzury potrvá do 11. března.

„Klauzury jsou jedním z prvních veřejných odhalení umělcova nitra, demonstrací umu a tvůrčího potenciálu. Je to v mnoha ohledech přehlídka vzrušující a naplňující víc než výstavy zasloužilých umělců,“ láká na výstavu děkan fakulty Vojtěch Aubrecht.

Další várka umění byla do 26. února vidět v galerii GAFA. Výstava Boundaries (Hranice) byla zaměřená primárně na fotografie účastníků minulých ročníků, vyučujících i studentů fakultního ateliéru fotografie.

Zóna DEPO2015 pak hostí také výstavu Mixér. Na ní svoje studentské práce představí ateliéry grafiky, malby, nových médií a soch.

Zdroj: Seznam Zprávy

Další články k tématu

Některé školy pozmění výuku, budou klást větší důraz na informatiku

Některé školy pozmění výuku, budou klást větší důraz na informatiku

České školství letos projde změnou. Přibližně pětina základních škol začne od září využívat upravený vzdělávací plán, který bude klást větší důraz na informatiku. Vyplývá to z údajů Národního pedagogického institutu, který pořádá on-line workshopy a webináře pro vyučující zaměřené právě na nadcházející změny. Změna ve výuce bude postupná. Na nový systém by měl první stupeň …

Právům v Plzni hrozí omezení akreditace nultých ročníků

Právům v Plzni hrozí omezení akreditace nultých ročníků

Národní akreditační úřad pro vysoké školství zahájil v květnu řízení k omezení akreditace programu celoživotního vzdělávání (CŽV) neboli nultých ročníků na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Národní akreditační úřad se v řízení zaměří na nedostatky v současné podobě přijímacích zkoušek, které mají údajně zvýhodňovat některé studenty. Dopad na studium ostatních ročníků řízení mít nebude. „Důvody pro zahájení řízení …

V Praze se otevřou dveře do srdcí mladých umělců

V Praze se otevřou dveře do srdcí mladých umělců

Již po jedenácté bude Praha hostit výstavu mladého umění. Mezi 12. a 20. listopadem budete moci navštívit Palác Hrzánů z Harasova v centru Prahy. Zde se ve 23 pokojích a chodbách ponoříte do světa architektury, volného umění a designu studentů z 13 českých vysokých škol, a letos poprvé také z několika zahraničních. Výstava je tzv. side-specific, to znamená, …