Olomouc hostí mediky z celého světa

18. 8. 2011 | Aktuality

Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci hostí letos přes 40 studentů ze zemí celého světa. Na výměnné stáže na odborných pracovištích lékařské fakulty a fakultní nemocnice dorazili studenti z různých zemí Evropy, z Turecka, Mexika, Libanonu, Brazílie, Malajsie i Tchaj-wanu. Výměnné pobyty jim zajišťuje mezinárodní studentská organizace IFMSA (International Federation of Medical Students’ Association).

Studenti mohou během pobytu absolvovat výlety po Jižní Moravě či se podívat do Prahy. Čekají na ně také různé sportovní aktivity a společenské akce. O přijíždějící studenty se starají tzv. rezidenti, medici z olomoucké lékařské fakulty. Letos v létě se v Olomouci vystřídají dva turnusy po dvaceti studentech.

V rámci výměny se také letos asi čtyřicítka olomouckých budoucích lékařů vydala na kliniky např. do Chile, Izraele, Thajska, Indonésie a dalších zemí. Výměnné stáže a studium na zahraničních univerzitách se osvědčuje na všech českých vysokých školách.

Zdroje: UPOL, Novinky.cz

Zdroj fotografie: UPOL