Výměnný pobyt

Dvoutýdenní Erasmus

Chcete o prázdninách vycestovat, ale máte čas jeden či dva týdny? V rámci projektu Erasmus+ probíhá nejen v létě spousta akcí, které se konají v různých evropských zemích. Jsou zaměřeny třeba na sport, kulturu, sociální sítě či fotografování a hrazeny z fondů EU.

číst více

Brazilci milují cizince

*„… a zvlášť, když jsou to ještě blondýny s modrýma očima,“ říká šestnáctiletá Dorotea Meisnerová. Tato studentka Gymnázia Trutnov se jej rozhodla na necelý rok vyměnit za školu v brazilském městě Alumínio, nacházejícím se asi 80 km od proslulého São Paula.

číst více

Olomouc hostí mediky z celého světa

Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci hostí letos přes 40 studentů ze zemí celého světa. Na výměnné stáže na odborných pracovištích lékařské fakulty a fakultní nemocnice dorazili studenti z různých zemí Evropy, z Turecka, Mexika, Libanonu, Brazílie, Malajsie i Tchaj-wanu. Výměnné pobyty jim zajišťuje mezinárodní studentská organizace IFMSA (International Federation of Medical Students’ Association). Studenti mohou během pobytu absolvovat výlety …

číst více

Hongkong: studium mezi plážemi a mrakodrapy

Uplynulý semestr jsem strávila na univerzitě v Hongkongu. Protože jde o exotiku, která je ale dostupnější, než se může zdát, podělila jsem se v následujícím článku o rady, jak se k výměnnému pobytu v Hongkongu dostat a co od studia v tomto tajuplném městě očekávat.

číst více

Ji Čchang o studiu v ČR: Mám radši veselé než čisté koleje

Hongkonžanka Yi Chan (22) strávila vloni jeden semestr na Masarykově univerzitě v Brně. Jak dnes vzpomíná na zkušenost se studiem na český způsob?

číst více

Spolupráce české a zahraniční VŠ

Studenti mají možnost během svého působení na české vysoké škole studovat nebo pracovat na zahraničních školách a zároveň tak objevovat neznámé kraje, učit se cizí jazyk a poznávat nové lidi. To vše jim umožňuje zejména přeshraniční spolupráce mezi vysokými školami a dalšími vzdělávacími institucemi.

číst více