Na vysokou školu se mohou zapsat i studenti, kteří maturují na podzim

22. 8. 2021 | Pro uchazeče na VŠ

maturita na podzimPodzimní maturitní termín není pro úspěšný zápis na vysokou školu nutně překážkou, ale vyžaduje to iniciativu ze strany studenta, který si musí zjistit, jak k této problematice přistupuje škola, na niž je přijat. Obecně vysoké školy v tomto směru k zájemcům o studium přistupují vstřícné.

Nemoc nebo jednoduše smůla na otázku. Důsledek? K maturitě musíte na podzim. Pokud jste úspěšně složili přijímací zkoušky na vysokou školu, ale nemáte ještě v ruce maturitní vysvědčení nejlepší postup je, kontaktovat univerzitu a dohodnout se přímo se studijním oddělením. Většina škol umožňuje doložit maturitní vysvědčení v pozdějším termínu, protože počítá s tím, že ne každý může maturovat na jaře anebo maturitu složit na první pokus. Informace s konkrétním postupem najdete také většinou přímo na stránkách školy.

„Ke studiu na vysoké škole nemůžete být zapsáni, dokud neprokážete složení maturitní zkoušky. To zpravidla proběhne tak, že předložíte úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení. Pokud maturujete až v září, zeptejte se na studijním oddělení příslušné fakulty, jak máte postupovat,“ stojí na webu Masarykovy univerzity.

Některé školy pak automaticky vycházejí studentům vstříc a termín zápisu posunují tak, aby se na něj stihli včas dostavit i maturanti skládající závěrečnou zkoušku až na podzim. Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové například umožňuje doložit maturitní vysvědčení až po začátku akademického roku.

„Pedagogická fakulta UHK přijímá uchazeče, kteří budou skládat část maturitní zkoušky (…) v září. Tito uchazeči se mohou zapsat ke studiu a maturitní vysvědčení (…) je třeba předložit nejpozději do 31. 10. 2021,“ uvádí škola na svých webových stránkách s tím, že výuka začíná už v druhé polovině září.

Zdroje: Jindřichohradecký deník, Masarykova univerzita, UHK

Další články k tématu

Přijímací zkoušky na vysokou školu očima studentů

Přijímací zkoušky na vysokou školu očima studentů

Přijímací zkoušky na vysokou jsou opravdovou výzvou. Pomoci mohou ti nejzkušenější – samotní studenti vysokých škol, kteří mají celou tuhle náročnou zkušenost už za sebou. Na co nesmíte zapomenout a kde najít odpovědi za pět minut 12? Čtěte.         Inspirujte se minulostí Mnohé obory uveřejňují testy z minulých let. Díky nim si student může snáz udělat …

K maturitám a přijímačkám můžou pouze studenti s negativním testem

K maturitám a přijímačkám můžou pouze studenti s negativním testem

K maturitě i k přijímacím zkouškám budou připuštěni pouze žáci a studenti s negativním testem na koronavirus. Rozhodlo o tom ministerstvo školství. Povinnost doložit negativní test budou kromě studentů mít i všechny další osoby, které budou u zkoušek přítomny. Test nesmí být starší než sedm dní. K testování se budou používat antigenní testy. Pokud vyjde test pozitivní, musí …