Mladí lidé nejsou spokojeni s bydlením

19. 1. 2020 | Aktuality

bydlení mladýchMileniálové jsou generací, která je nejméně spokojená se svým bydlením. Vyplývá to z průzkumu agentury Rondo. Respondenti ve věku 23 až 38 let vyjádřili nespokojenost hned s několika aspekty bydlení.

Nejvíce jim vadí nevyhovující velikost bytu, která trápí přes 20 procent respondentů. Problémem je podle mileniálů také zhoršující se dopravní situace v okolí jejich bydlení a nemoderní nebo nepraktické vybavení domácnosti. 13 procent respondentů pak považovalo za nevyhovující lokalitu bydlení.

Podobné problémy s bydlením mají i lidé ve středním věku. Ti si kromě již zmíněných nedostatků stěžovali například také na hlučnost sousedů. Stejně jako mileniálům, největšímu procentu z nich vadila nedostačující velikost bytu.

Hluk ještě o něco více vadí seniorům. 40 procent lidí v této věkové skupině obtěžuje hluk v okolí domů nebo vycházející od sousedů. Oproti mladším lidem jsou však senioři spokojeni s velikostí svého bydlení.

Zdroj: https://faei.cz/

Další články k tématu

VELKÝ SOUBOJ: Studentská kolej vs pronájem

VELKÝ SOUBOJ: Studentská kolej vs pronájem

Kde se během studia ubytovat je jednou z důležitých otázek, kterou musí vyřešit každý čerstvý vysokoškolák. Zejména pokud odchází studovat do jiného města, než kde žije a do školy by dojížděl daleko. V takovém případě stojí před rozhodnutím: kolej nebo pronájem? Každé z nich má své plusy a mínusy. Ubytování na koleji Ubytování na koleji …

číst více