5 mýtů, které ti brání bydlet podle svého a jak se jich zbavit

12. 10. 2018 | PR články

Mama hotel se ti zprotivil, na kontě máš jednu velkou tučnou nulu a studuješ v Praze? Co kdybychom ti řekli, že máš v hlavě nejspíš několik bloků, které ti brání žít podle svého. Ale ono to jde, žít naplno i během studentského života. Poradíme ti, jak na to.

Mýtus č. 1: Bydlení v Praze je drahé

Co si budeme namlouvat, je. Ale existují i relativně levné nemovitosti, o kterých ještě nikdo moc neví. Novinkou je třeba projekt vbloku, který nabízí jednotky 1+kk a 2+kk k prodeji do osobního vlastnictví. Měsíční splátky hypotéky tě přijdou na stejné peníze jako při podnájmu. A až se budeš chtít přestěhovat do vlastního, tak jednotku prostě prodáš a získáš peníze na nové bydlení.

PSN_F1Dokud nemáš rodinu, hravě si vystačíš i s pár metry čtverečními. Na obrázku jde vidět, že i 1+kk se dá zařídit stylově a nebudeš se v ní cítit stísněně.

 

Mýtus č. 2: Na vlastní bydlení si nikdy nenašetřím

My, narození mezi lety 1990 – 2000, nemáme moc výhodné podmínky k tomu, abychom se osamostatnili od rodičů. A jsou to právě rodiče, kdo nám s tím můžou pomoct. Dosáhnout na hypotéku je pro ně snazší, většinou mají i něco našetřeno bokem. Můžeme si tak od nich vzít bezúročnou půjčku a vlastní bydlení splácet postupně z peněz z brigád a později i zaměstnání.

Mýtus č. 3: Sdílený podnájem je jediné řešení

Spolubydlící mi zase snědl jogurt. Nechává nepořádek v koupelně. A neumývá po sobě nádobí.

Poznáváš to? Neštve tě to už náhodou? Spolubydlení sice vyjde finančně nejlíp, ale na druhou stranu ti snižuje životní standard skoro na minimum. V mnohých případech si stačí připlácet jen několik tisíc měsíčně a máš všechen komfort, který potřebuješ. Jedinou nevýhodou je, že svůj nepořádek už nebudeš mít na koho svádět.

Mýtus č. 4: Když budu bydlet sám, ztratím sociální kontakt

Líbí se ti na spolubydlení, že si máš s kým popovídat nebo se dívat na filmy? Ani při bydlení sám se nemusíš cítit opuštěný. Například výše zmíněný projekt vbloku funguje podobně jako koleje. Bydlíš sám, ale k dispozici máš sdílené prostory pro celý objekt. Takže se můžeš s kamarády dívat na filmy v TV roomu nebo si jít společně zabušit do posilovny. To vše bez nutnosti opustit dům.

PSN_F2Myšlenka sdílených prostorů mezi rezidenty domu se uchytila zejména v New Yorku. Lidé mají dostatek soukromí, ale zároveň znají své sousedy a nežijí v anonymním prostředí.

 

Mýtus č. 5: V Praze a blízko centra? Nemám šanci

V okolí Václaváku je to asi pravda. Ale Praha má tu výhodu, že můžeš bydlet v blízkosti centra a díky dobré infrastruktuře se za 15 minut dostat z domova třeba právě na Václavák. Takže při hledání bydlení se neomezuj jen na Prahu 1. Z hlediska dostupnosti (i cenové) a kvality bydlení vychází příjemně například Praha 5, která má dostatek zázemí a také přírody, kam se můžeš chodit učit nebo relaxovat.

Tak co, teď už ti vlastní bydlení nepřijde až tak nedosažitelné, co? Začni žít život, jaký si zasloužíš a vyleť z rodičovského hnízda. Pokud chceš poradit, volej 725 753 753. Dovoláš se expertům na bydlení  a hypotéky ze společnosti PSN.

 

 

Další články k tématu

Život na koleji v Praze: Pokud chcete klid, jděte k Matfyzákům

Život na koleji v Praze: Pokud chcete klid, jděte k Matfyzákům

Vybrat si vhodnou kolej není vůbec jednoduché. Možná je to ještě těžší, než vybrat si vhodnou univerzitu. Přeci jen je to právě kolej, kde se budete po většinu své akademické kariéry drtit na zkoušky a kde občas budete i spát. Pokud vás přijali na některou z pražských fakult Univerzity Karlovy, máte na výběr z několika kolejí. V prvním …

číst více
Univerzitní koleje hlásí plno. Bez šance na ubytování však studenti nejsou

Univerzitní koleje hlásí plno. Bez šance na ubytování však studenti nejsou

Komu se až doteď nepodařilo zarezervovat si pokoj na koleji, toho čeká nelehký boj. Platí to zejména pro velká města. Šance získat ubytování je sice malá, přesto je pár možností, které můžete na poslední chvíli využít.   Pokud už kolejní weby neudávají žádné volné kapacity, vyhledejte svou kolej mezi skupinami na Facebooku. Je možné, že …

číst více