Místa na učení v Praze

17. 4. 2016 | Stojí za přečtení

Hledáte prostředí, kde se toho naučíte co nejvíc? Kavárnu, kde vás nevyhodí, i když tam budete celé odpoledne sedět s jedním kafem? Nebo radši knihovnu, kde soustředění sálá nejen z ostatních studentů, ale i ze stěn a vy se konečně přinutíte nekoukat na Facebook a opravdu se začít učit? Připravili jsme pro vás tipy, kde se taková místa v hlavním městě nacházejí.

Life begins after coffee

Pražská kavárna je pojmem sama o sobě. Pokud jste milovníky dobré kávy či čaje a nedokážete si bez těchto nápojů učení představit, je kavárna či čajovna jasná volba.

Přímo v centru Prahy v prostorách Nové scény Národního divadla se nachází NoNa, kde můžete studovat s krásným výhledem na Národní ulici. Jako odměnu po učení si pak rovnou večer můžete zajít na představení, na ISIC kartu tu dostanete výrazné slevy.

Studovno-kavárna Cafedu je otevřena non-stop. Kavárna v přízemí, studovna v prvním patře a spousta šprtů kolem. Motivace jedna radost.

Kavárna a čítárna Unijazz, která vypadá skoro jako disidentský byt, se nachází v Jindřišské pasáži. Pokud chcete prokrastinovat či si jen odpočinout od učení, můžete tu vést debaty se studenty z Filozofické fakulty, kterými se to tu jen hemží. Konají se tu také zajímavé filmové projekce.

Vyhovuje-li vám více orientální vůně a netradiční atmosféra a učíte-li se rádi obklopení hromadou polštářů s hrnkem maté IQ v ruce, čajovna stojí za zkoušku. Jedna z mnoha je čajovna Na Cestě poblíž stanice I. P. Pavlova. Otevřeno mají do půlnoci.

Nedáte bez čokolády ani ránu, o učení nemluvě? Pokud právě nehubnete do plavek, můžete zkusit kavárnu a rodinnou čokoládovnu U Červené židle. Čokoláda, jak známo, zmírňuje pocity úzkosti a zlepšuje celkovou psychiku člověka, zlepšuje pozornost a má blahodárný vliv na činnost mozku, o vašich chuťových buňkách nemluvě.

Ejhle, knihovna!

Každá univerzita má několik fakult. A každá fakulta má knihovnu a skoro každá studovnu. Z toho vyplývá, že si jako student můžete vybrat z mnoha variant, kde se učit. Pokud zvolíte svou mateřskou fakultu, můžete tam potkat spolužáky a učit se společně. Je tu ale také riziko – že se zapovídáte a nic se nenaučíte. A ještě na vás budou ostatní ze všech stran dělat „pssst!“.

Knihovny mají ale velkou výhodu. Na rozdíl od kaváren v nich neutratíte ani korunu. Většina knihovnic je na kávu přímo alergická, a to i na bezkofeinovou. Kávou politá kniha je totiž neodstranitelná katastrofa. Dobře si tedy rozmyslete, než do knihovny s kávou vstoupíte.

Rájem pro knihomoly a studenty nejen technických oborů je Národní technícká knihovna v pražských Dejvicích. Otevřeno je ve všední dny téměř 24 hodin denně. Další užitečné informace naleznete zde.

Ideál? Neexistuje…

Ideální studijní prostředí je pro každého jiné. Někdo odjede k babičce na venkov, která mu navaří, co má rád. Někdo potřebuje být mezi lidmi a mít kolem sebe ruch, někdo naopak lpí na absolutním klidu a tichu a z míry ho vyvede sebemenší zapípání mobilu či zašustění papíru. Sedí-li v jedné místnosti sto studujících lidí, dá se s nadsázkou mluvit o „nonverbální motivaci“ – prostě vás to přiměje ke studiu mnohem víc, než když sedíte sami doma. Jestli právě doma sedíte a uvažujete, že si pustíte ještě jeden díl seriálu a pak se už přece opravdu začnete učit, zkuste se zvednout a změnit prostředí. Třeba to pomůže.

Zdroj fotografií: freeimages.com

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Znáte v Praze další příjemná místa na učení? Napište nám na info@vysokeskoly.cz nebo na našem Facebooku.

Další články k tématu

Tak nám vypnuli internety aneb Zkouškové ve světě

Tak nám vypnuli internety aneb Zkouškové ve světě

Nekompromisní zákaz používání mobilů a veškeré elektroniky při zkouškách platí už prakticky po celém světě. Jenže student je tvor vynalézavý, a tak se vždycky najde alespoň jeden jedinec, který se ho pokusí obejít. A protože už ani mikročipy schované ve spodním prádle nejsou výjimkou (zdravíme vynalézavce do Indie!), je třeba přijít s mnohem tvrdšími opatřeními. Třeba …

číst více
Velký přehled: Kdy a kde budou mít studenti dopravu zdarma?

Velký přehled: Kdy a kde budou mít studenti dopravu zdarma?

Od soboty platí po celé ČR 75 procentní sleva pro seniory a studenty na vnitrostátní spoje. To ale není jediná výhoda, kterou mohou od září středoškoláci a vysokoškoláci uplatnit. Některé kraje se totiž chystají zlevnit i městkou hromadnou dopravu, jinde budou studenti moci cestovat dokonce úplně zdarma.   Zdarma po středních Čechách   Všichni studenti …

číst více
Zlevněné studentské jízdné začne platit od září

Zlevněné studentské jízdné začne platit od září

Od 1. září budou moci všichni studenti začít uplatňovat slevu 75 procent na jízdu vlaky a linkovými autobusy. Vysokoškoláci ve věku od 18 do 26 let se pro získání slevy budou muset prokazovat platným ISICem či jiným studentským dokladem. Sleva bude platit pouze po České republice a nebude se vztahovat na městskou hromadnou dopravu.   …

číst více